muzyka z telefonu

Program do odtwarzania muzyki – darmowy czy lepiej płatny?

Muzyka towarzyszy wielu z nas przez znaczną częścią doby. Bardzo często słuchamy jej: pracując, wykonując domowe obowiązki, ćwicząc czy się relaksując. Stawi także nieodłączony element spotkań towarzyskich. Aby móc cieszyć się muzyką dobrej jakości konieczny jest program do jej odtwarzania. Jaki będzie lepszy – darmowy czy płatny? Polecamy konkretne rozwiązania.

Jaki odtwarzacz muzyki wybrać – darmowy czy płatny?

Darmowe pogramy do odtwarzania muzyki, zarówno systemowe, jak i do pobrania z internetu, cieszą się ogromną popularnością. Jedną z ich ogromnych zalet jest brak konieczności uiszczania opłat w zamian z korzystanie z wysokiej klasy odtwarzacza muzycznego. Dodatkowo, dzięki (zazwyczaj) ograniczonej funkcjonalności, może być on obsługiwany przez każdego – nawet mało zaawansowanego użytkownika komputera czy smartfona. Bardzo często oferują one jedynie klasyczne odtwarzanie ścieżek dźwiękowych. W związku z tym darmowy program może nie być wystarczający dla osób znających się na muzyce i chcących dopasować ją do własnego gustu i potrzeb. Za wyborem płatnych programów bez wątpienia przemawiają rozbudowane opcje personalizacyjnych. Zazwyczaj programy odpłatne oferują szersze możliwości dostosowywania ustawień audio, bardziej rozbudowane korektory czy obsługę folderów FTP. Ich dużą zaletą jest także konsola pozwalająca na zarządzanie dźwiękiem. Wielu zwolenników płatnych programów podkreśla, że mają one bardziej zaawansowany interfejs oraz szerokie możliwości dostosowania wyglądu programu, przez co korzystanie z niego jest przyjemniejsze. Wybór aplikacji należy oprzeć na własnych potrzebach oraz umiejętnościach.

Najlepsze darmowe odtwarzacze muzyki

Jednymi z czesto polecanych odtwarzaczy muzyki są systemowe programy, czyli te zainstalowane w systemie operacyjnym komputera lub telefonu. Wśród najpopularniejszych wyróżnia się: Windows Media Player, Muzyka Groove, iTunes oraz iOS Music. Dodatkowym programem, który można pobrać z sieci za darmo jest Foobar2000. Przez wielu uważany jest za jeden z najlepszych, ponieważ posiada on bardzo wiele funkcjonalności, często dostępnych jedynie w płatnych wersjach programów. Często chwalonymi funkcjonalnościami są tryb gapless – nieprzerwane odtwarzanie ścieżek dźwiękowych oraz bardzo duża biblioteka wtyczek do pobrania, pozwalająca na dostosowanie odtwarzacza do własnych potrzeb. Dużym minusem jest wysokie skomplikowanie działania programu, jak i bardzo przestarzały wygląd, który może nie przypaść do gustu zwłaszcza młodym melomanom. Dużą popularnością w Polsce cieszy się również aplikacja musicbee. Jest ona przeznaczona dla komputerów z systemem Windows, jednak można zarządzać nią także z poziomu aplikacji zainstalowanej na telefonie komórkowym z oprogramowaniem Android. Dla jej użytkowników dużym plusem jest bardzo nowoczesny interfejs oraz prostota korzystania. Program umożliwia odtwarzanie plików muzycznych, podcastów, jak i radia internetowego. Ponadto nie zapominajmy także o takich programach, jak:

  • kultowy już Winamp i jego rosyjski następca AIMP,
  • fmedia, dzięki któremu możliwe jest nie tylko słuchanie muzyki, ale i konwertorownie plików oraz nagrywanie,
  • ALLPlayer,
  • AVS Media Player,
  • Banshee,
  • GO Music Player – Mp3 Player,
  • GOM Audio,
  • Media Player Classic Home Cinema,
  • Musicolet,
  • Pi Music Player,
  • Pulsar Music Player,
  • VLC media player.

Jakie płatnie programy do odtwarzania muzyki warto kupić?

Pierwszym na naszej liście płatnych programów jest Poweramp – bardzo rozbudowany zarówno pod względem ustawień audio jak i wizualnych. Jego ogromnym plusem są unikatowe opcje, takie jak wizualizacje oraz możliwość stanu uśpienia. Warto jednak podkreślić, że zbyt wiele funkcji może utrudniać korzystanie z aplikacji. Kolejnym z odpłatnych programów jest Rocket Player. Użytkownicy polubili go za bardzo intuicyjny i przejrzysty interfejs oraz 20-zakresowy equalizer. Następną z godnych uwagi aplikacji jest MediaMonkey (posiada także darmową wersję). To niezwykle wielofunkcyjny, ale i intuicyjny program, który umożliwia wykonanie szeregu działań na plikach muzycznych związanych z dostosowaniem dźwięku do swoich preferencji. Warto zainteresować się również odtwarzaczem PlayerPro Music Player.

0 thoughts on “Program do odtwarzania muzyki – darmowy czy lepiej płatny?

  • Po co płacić, skoro mamy teraz darmowe programy do odtwarzania muzyki. W ogóle niczym się one nie różnią od tych płatnych tylko jakimś efektem wizualnym.

  • Ja mam Spotify i uważam, że czasami warto zapłacić — duża wygoda, jak cała baza muzyki jest dostępna w sieci, nie trzeba nic ściągać i pobierać.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>