dwa telefony dotykowe leżą obok siebie

Jak zgrać dane z telefonu na telefon?

Każdy telefon komórkowy, podobnie jak inne sprzęty elektroniczne, z czasem działa coraz gorzej, jego bateria jest mniej wydajna, a podzespoły pracują wolniej niż te, które są wykorzystywane w najnowszych modelach. Dlatego co jakiś czas wymieniamy telefon na nowy i szukamy sposobu na przeniesienie danych z jednego urządzenia na drugie. Jak szybko zgrać dane z telefonu na telefon?

Jak przenieść dane pomiędzy telefonami z Androidem?

To, w jaki sposób można przenieść dane z jednego telefonu na drugi zależy przede wszystkim od ich systemów operacyjnych. W przypadku przenoszenia plików i innych zapisanych informacji w swoim telefonie z systemem Android na inny telefon z tym samym systemem operacyjnym, do wyboru są trzy opcje:

1.Użyj wbudowanej funkcji Androida

Na nowym urządzeniu uruchom proces konfiguracji i wybierz opcję przeniesienia danych z innego telefonu. Następnie zostaniesz poproszony o użycie konta Google do przeniesienia danych takich jak aplikacje, zdjęcia, kontakty i inne.

2.Google Drive

Na starym telefonie zrób kopię zapasową danych na Google Drive (Ustawienia > System > Kopia zapasowa). Na nowym telefonie, podczas konfiguracji, przywróć dane z tej kopii zapasowej.

3.Przez bezpośrednie połączenie

Niektóre telefony (np. Samsung) oferują możliwość bezpośredniego połączenia starych i nowych urządzeń za pomocą kabla USB lub Wi-Fi Direct, aby przenieść dane.

Jak przenieść dane z iPhone na iPhone?

W tym wypadku również są trzy możliwości:

1.iCloud:

  • Na starym iPhonie zrób kopię zapasową na iCloud.
  • Na nowym iPhonie, podczas konfiguracji, wybierz opcję przywrócenia z kopii iCloud.

2.Quick Start:

Możesz użyć funkcji Quick Start, umieszczając oba iPhone’y obok siebie. System poprowadzi Cię przez proces transferu danych.

3.iTunes/Finder:

Użyj iTunes (na PC lub Mac z macOS Mojave i starszym) lub Findera (na Mac z macOS Catalina i nowszym), aby utworzyć kopię zapasową starych danych i przywrócić je na nowym urządzeniu.

Migracja danych z Android na iPhone

W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest użycie aplikacji Move to iOS. Podczas konfiguracji nowego iPhone’a wybierz opcję „Przenieś dane z Androida”, a następnie na starym urządzeniu Android zainstaluj i uruchom aplikację „Move to iOS” ze sklepu Google Play. Dalej postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, aby przenieść dane.

Sposób na przeniesienie danych z iPhone na Android

Tutaj najlepszą opcją jest wykorzystanie Google Drive. W tym celu należy zainstalować na iPhonie Google Drive, zalogować się na swoje konto Google i wykonać kopię zapasową danych (Kontakty, Kalendarz, Zdjęcia). Następnie na nowym urządzeniu Android trzeba zalogować się na to samo konto Google i synchronizować dane.

Jak widać niezależnie od tego, jaki telefon posiadamy i z jakiego systemu operacyjnego korzystamy, przeniesienie danych z jednego urządzenia na drugie jest proste i wystarczy kilka kroków, aby cała operacja przebiegła pomyślnie. Jeśli znasz kogoś, kto ma problem z przeniesieniem danych na nowy telefon, to koniecznie podziel się z nim tym artykułem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>