Podłączanie telefonu do pendrive przez komputer

Wyjaśniamy, jak podłączyć pendrive do telefonu

Dzisiejsze telefony i smartfony technologicznie przypominają bardziej pełnoprawny komputer niż wyłącznie urządzenie do rozmów na odległość. Wiele osób za ich pomocą prowadzi regularną pracę, na przykład przy wykonywaniu i obróbce zdjęć lub produkcji muzyki. Problematyczne może okazać się jednak miejsce na dysku, które potrafi się szybko kurczyć. Aby temu zaradzić, wyjaśniamy, jak podłączyć pendrive do telefonu.

Kiedy podłączyć pendrive do telefonu?

Jeśli będziemy wiedzieli, jak podłączyć pendrive do smartfona, otworzy się przed nami wiele nowych możliwości, jeśli chodzi o pamięć w urządzeniu. Współczesne telefony faktycznie mogą posiadać pamięci wbudowane pokaźnych rozmiarów, ale rozwiązanie to ma kilka wad. Przede wszystkim, pamięć wbudowana jest zintegrowana ze smartfonem. Wiedza o tym, jak podłączyć pendrive do smartfona może się więc przydać, kiedy niezbędne dla nas będzie wolne przenoszenie danych pomiędzy urządzeniami.

Najlepszym przykładem tego rodzaju sytuacji, będzie profesjonalne wykonywanie zdjęć, na przykład telefonem Samsung. Aby obrobić wykonane zdjęcia, należy wiedzieć, jak zgrać zdjęcia z telefonu Android na pendrive, co ułatwia transport plików oraz umożliwia ich podgląd na komputerze. Wiedząc jednak jak podłączyć pendrive do telefonu samsung, łatwo ominąć zbędne kroki oraz zauważalnie przyspieszyć cały proces.

Jaki pendrive wybrać do podłączenia do telefonu?

Kwestia tego, jak podłączyć pendrive do smartfona opiera się na współpracy dwóch urządzeń elektronicznych. Właśnie przez to, należy zadbać, aby dysk USB spełniał nasze specjalistyczne wymagania, ponieważ poszczególne modele często różnią się technologicznie. Wiedząc, jaką wybrać pamięć USB, z łatwością dobierzemy odpowiedni pendrive dla naszych działań.

Wracając do przykładu robienia zdjęć smartfonem, aby wygodnie je przechowywać w pamięci przenośnej, musi ona być dość szybka i pojemna. Zdjęcia wysokiej rozdzielczości są plikami, które często zajmują dużo miejsca, a fotografia telefoniczna tylko zachęca, do wykonywania ich w dużej ilości. Właśnie dlatego na początek swojej przygody z tym, jak podłączyć pendrive do telefonu, warto wybrać dysk USB o pojemności nie mniejszej niż 8 GB, który będzie się odznaczał jak najwyższą prędkością zapisu plików w swojej kategorii.

Jak podłączyć pendrive do telefonu?

Po wszystkich przygotowaniach, w końcu można rozpocząć podłączanie pendrive’a do telefonu. Do tego celu niezbędna będzie przejściówka z odpowiednim złączem. W przypadku urządzeń Apple najlepiej szukać modeli, które posiadają męskie złącze lightning oraz żeńskie USB 2.0 lub 3.0.

To jak podłączyć pendrive do telefonu z androidem zależało będzie natomiast od portu, jaki został użyty w danym modelu smartfona. Najczęściej spotykanymi są jednak Micro USB oraz USB-C. W zależności od modelu należy szukać przejściówek z Micro USB na USB 2.0/3.0 oraz USB-C na USB 2.0/3.0. Po podłączeniu wszystkich elementów wystarczy odnaleźć nowy dysk w przeglądarce plików smartfona.

Jak więc widać podłączenie zewnętrznej pamięci USB do telefonu jest możliwe, a cały proces opiera się na dopasowaniu odpowiedniej przejściówki do modelu telefonu. Aby przeprowadzić cały proces jak najlepiej, warto jednak wcześniej odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim celu rozszerzamy pamięć smartfona, ponieważ będzie to determinowało rodzaj użytego pendrive’a.

One thought on “Wyjaśniamy, jak podłączyć pendrive do telefonu

  • Polecam mieć kabelki i przejściówki do telefonu, podłączenie pendrive do niego to super opcja, by szybko oczyścić niepotrzebną pamięć w telefonie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>