Zdjecie telefonu Android

Jak zgrać zdjęcia z telefonu Android na pendrive? Poradnik krok po kroku

Robiąc dużo zdjęć telefonem, warto wiedzieć, jak szybko przenieść je na pendrive, aby były przechowywane w bezpiecznym miejscu. Może się to przydać podczas robienia kopii zapasowych lub, kiedy telefon ulegnie zniszczeniu. Właśnie dlatego w poniższym tekście przedstawimy krok po kroku jak zgrać zdjęcia z telefonu Android na pendrive.

Jak zgrać zdjęcia z telefonu Android na pendrive przez kabel?

Najprostszą metodą tego, jak zgrać zdjęcia z telefonu na pendrive, jest podłączenie obu urządzeń do komputera. Aby to zrobić, należy się upewnić, że posiadamy odpowiedni kabel, który będzie pasował do wejścia w telefonie. Na szczęście dzisiaj bardzo często dołączony do zestawu kabel ładowania może służyć również do połączenia telefonu z komputerem. Zastanawiając się więc, jak zgrać zdjęcia z telefonu samsung na pendrive, najlepiej użyć oryginalnego kabla, który będzie miał odpowiedni wtyk.

Po podłączeniu obu urządzeń do włączonego komputera należy przejść na nim do folderu Mój Komputer i znaleźć widoczny telefon i pendrive, które powinny działać jak standardowe dyski przenośne. Po kliknięciu folderu telefonu należy odnaleźć interesujące nas zdjęcia i przeciągnąć je na nasz pendrive lub do komputera w celu zrobienia kopii zapasowej. Aby przenieść zdjęcia z telefonu android na pendrive, należy wejść w folder DCIM, a następnie Camera. Warto pamiętać o tej metodzie, ponieważ może się ona przydać, kiedy będziemy zastanawiali się, jak zgrać zdjęcia z uszkodzonego telefonu. Wszelkie działania są tu bowiem wykonywane na komputerze, a nie na telefonie.

Jak zgrać zdjęcia z telefonu Android na pendrive z programem do przenoszenia?

Oczywiście to, co dla osób zaznajomionych z technologią komputerową jest działaniem najprostszym, dla innych może okazać się nieco trudniejsze. Właśnie dlatego warto również pamiętać o dedykowanych programach do przenoszenia zdjęć z telefonu Android na pendrive. Jednym z nich jest Droid Transfer, który automatycznie wykryje lokalizację zdjęć na naszym urządzeniu. Program najczęściej będzie pozwalał na przesyłanie zdjęć do komputera, za pomocą przycisku kopiuj, a z niego wystarczy przeciągnąć je na pendrive.

Jak zgrać zdjęcia z telefonu Android na pendrive przez dysk wirtualny?

Kolejną dość prostą metodą tego, jak przenieść zdjęcia z telefonu Android na pendrive, jest regularne zapisywanie ich na wirtualnym dysku danych. Korzystając z pamięci w chmurze, bardzo łatwo będzie się do nich dostać również z poziomu komputera, a przeciągnięcie ich na pendrive to już kwestia jednego ruchu. Aby załadować zdjęcia do dysku wirtualnego, należy je wybrać na telefonie, a następnie udostępnić, wybierając przy tym odpowiednią aplikację, na przykład Dysk Google.

Po zalogowaniu się do dysku na komputerze powinniśmy mieć łatwy dostęp do wszystkich plików, które wcześniej zachowaliśmy z poziomu telefonu. Tego rodzaju działanie może być przydatne, kiedy zastanawialibyśmy się, jak zgrać zdjęcia z telefonu z uszkodzonym wyświetlaczem. Warto pamiętać, że zasada ta dotyczy również innych plików. Korzystanie z dysku wirtualnego to alternatywna metoda tego, jak zgrać piosenki na pendrive, aby wygodniej je przenosić i słuchać w różnych miejscach. Dzięki stałemu dostępowi do dysku telefon staje się całkowicie zbędny, dopóki wszystkie potrzebne zdjęcia znajdują się w chmurze.

Zastanawiając się więc jak zgrać zdjęcia z telefonu z Androidem na pendrive, najlepiej kierować się trzema podstawowymi metodami. Zdjęcia można przenieść, podłączając telefon do komputera kablem i wchodząc w pliki urządzenia. Można również użyć dedykowanego oprogramowania do transferu zdjęć. Warto również pamiętać, że jeśli regularnie wykonujemy kopię zdjęć na dysku wirtualnym, możemy się do niego dostać z poziomu komputera i wygodnie przenieść wszystko na pendrive.

0 thoughts on “Jak zgrać zdjęcia z telefonu Android na pendrive? Poradnik krok po kroku

  • Korzystanie z Dysku Googla to chyba największe ułatwienie przy zgrywaniu zdjęć. W łatwy sposób można zrzucić foty na pendrive i nie trzeba się bawić w żadne kabelki 🙂

  • A ja zawsze zgrywam zdjęcia z mojego telefonu z androidem na pendrive za pomocą kabelka. Idzie łatwo i sprawnie, bez większych problemów 🙂 Nie chciałoby mi się bawić w jakieś dyski wirtualne

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>