biurka pod komputer

Rodzaje biurek komputerowych. Jak wybrać dobre biurko do pracy przy komputerze?

Połączenie pulpitu stołu oraz komody w siedemnastowiecznej Francji upowszechniło mebel, który służy nam dziś do pisania, pracy przed komputerem. Rolą biurka jest zapewnienie komfortu użytkowania, ważne, by stanowisko było wygodne, gwarantowało właściwą pozycję ciała. Spośród jakich biurek komputerowych możesz wybierać? Jak kupić dobre biurko do pracy przy komputerze?

Rodzaje biurek komputerowych

Niezależnie od tego czy pracujesz w biurze czy w domu, potrzebujesz dobrze dobranego biurka, które podniesie komfort czasu spędzonego przed monitorem komputera. Wymiary mebla, dodatkowe wyposażenie, półki i szuflady musisz dobrać do rodzaju sprzętu, którego używasz. Innego biurka potrzebujesz kiedy pracujesz przed komputerem stacjonarnym, innego kiedy wykorzystujesz laptopa, jeszcze inne wymogi musi spełniać mebel przeznaczony dla pasjonata gier komputerowych. Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoje nowe biurko było funkcjonalne i ergonomiczne szukaj produktów, które spełnią wszystkie potrzebne kryteria. Biurka komputerowe pod laptop i komputer stacjonarny kupisz online, np. na www.meblobranie.pl, gdzie znajdziesz sprzęty dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Producenci biurek komputerowych oferują:

  • Biurko komputerowe pod laptop – może być niewielkich rozmiarów, nie musi posiadać wysuwanej półki na klawiaturę. Jeżeli potrzebujesz przestrzeni na dodatkowe akcesoria jak drukarkę, czy skaner, wybierz model z półkami lub szafkami nad blatem biurka. Ważne, aby sprzęty nie zajmowały przestrzeni roboczej oraz miejsca na nogi.
  • Biurko na komputer stacjonarny – najpopularniejszym modelem jest biurko z wysuwaną półką na klawiaturę i myszkę oraz dodatkową, dużą półką, w której mieści się obudowa komputera.
  • Biurko gamingowe – biurko komputerowe dla gracza oprócz designu powinno spełniać kilka istotnych kryteriów. Ważna jest duża powierzchnia blatu, dodatkowa przestrzeń na urządzenia peryferyjne, tunele, otwory oraz maskownice na kable.
  • Biurko komputerowe narożne – rogowe biurko na komputer stwarza możliwość wykorzystania trudnej do zagospodarowania przestrzeni. To funkcjonalne rozwiązanie dla osób, które potrzebują do pracy dwóch monitorów komputera.

Jak wybrać dobre biurko do pracy przy komputerze?

Siedząc przed komputerem potrzebujesz, przede wszystkim wygodnego mebla, który będzie maksymalnie ergonomiczne. Właściwa postawa ciała to priorytet podczas wielu godzin spędzonych w pracy. Zwróć uwagę na powierzchnię i wysokość blatu, dobrą koncepcją są biurka z regulowaną wysokością blatu. Niektóre biurka komputerowe wyposażone są w dodatkowe nadstawki na monitor, dzięki czemu ekran jest umieszczony na linii wzroku. W pomieszczeniach o ograniczonym metrażu doskonale sprawdzają się biurka narożne z nadstawką, dzięki którym zaoszczędzisz sporo miejsca w pokoju.

Wybierając nowoczesne biurko pod komputer stacjonarny, nie zapominaj o zatoce na jednostkę centralną. Ważne, abyś miał swobodny dostęp do przedniej części obudowy komputera. Jeżeli używasz dodatkowych sprzętów, postaw na biurko z półkami i szafkami na potrzebne Ci akcesoria. Dobrze, jeżeli biurko komputerowe wyposażone jest w miejsce na listwę zasilającą, do której doprowadzisz wszystkie kable.

0 thoughts on “Rodzaje biurek komputerowych. Jak wybrać dobre biurko do pracy przy komputerze?

  • Zabrakło mi informacji o tych biurkach, w których da się regulować wysokość. Podobno wielu informatyków na takie stawia, a ja się zastanawiam, na ile to faktycznie się sprawdza. Zwłaszcza jak ma się na nim monitor.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>