Zgrywanie zdjec z iPhone na pendrivei komputer

Jak zgrać zdjęcia z iPhone na pendrive? Poradnik dla początkujących

Robiąc dużo zdjęć swoim iPhonem, łatwo dojść do momentu, w którym zacznie brakować nam miejsca na dysku lub po prostu chcielibyśmy zachować nasze pliki w bezpiecznym miejscu. W takim wypadku warto skorzystać z funkcjonalności dysków przenośnych, takich jak pendrive. Aby ułatwić cały proces początkującym, w poniższym tekście przedstawimy jak zgrać zdjęcia z iPhone na pendrive.

Wybierz odpowiedni pendrive do zgrania zdjęć z iPhone

Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości potrafią zajmować sporo miejsca. Przeniesienie ich na nośnik zewnętrzny nie jest zadaniem skomplikowanym, jednak dobrze jest przemyśleć wcześniej, jaki konkretnie pendrive będzie dla nas najlepszy. Zastanawiając się, jaką wybrać pamięć USB, do przechowywania zdjęć, warto skupić się na modelach o większej pojemności. W zależności od sytuacji, w której się znajdujemy, można również rozważyć modele z szybszym przesyłem danych, ale nie jest to priorytet.

Jak zgrać zdjęcia z iPhone’a z komputerami Mac i Windows?

Najprostszym sposobem na to, jak zgrać zdjęcia z iPhone’a na pendrive, jest przeniesienie ich najpierw na komputer. Punk ten jest istotny, ponieważ daje więcej możliwości zarządzania plikami, tworzy kopię zapasową plików, a przede wszystkim różni się w zależności od używanego systemu.

Jak zgrać zdjęcia z iPhone’a na Mac’a

Pracując wyłącznie z systemami operacyjnymi Apple, każde przenoszenie zdjęć może okazać się o wiele prostsze i wygodniejsze. Istnieją dwie najprostsze metody przeniesienia danych z telefonu na komputer, które różnią się wyłącznie sposobem połączenia urządzeń. To jak zgrać zdjęcia z iPhone bez kabla na komputer Mac można rozwiązać, korzystając z funkcjonalności AirDrop. Metoda ta wykorzystuje łączność Bluetooth i pozwala na błyskawiczne przesłanie zdjęć. Aby to zrobić, wystarczy zaznaczyć wybrane zdjęcia na telefonie i wybrać opcję Udostępnij przez AirDrop.

Jeśli nasz Mac ma włączone odbieranie plików tą metodą, zgrywanie zdjęć nie powinno zająć długo. Warto również pamiętać, że to jak zgrać zdjęcia na laptopa lub komputer od Apple jest też możliwe po podłączeniu kabla i wyborze odpowiednich plików w menadżerze.

Jak zgrać zdjęcia z iPhone’a na PC?

To jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer PC różni się nieco od procesu w ekosystemie Apple, ponieważ Windows nie obsługuje natywnie wymaganych aplikacji. To, w jaki sposób zgrać zdjęcia z telefonu od Apple na PC, będzie więc wymagało rozwinięcia większej ilości opcji dodatkowych. Aby przenieść zdjęcia z iPhone na PC z Windows, należy podłączyć telefon do komputera, w Mój komputer zaznaczyć urządzenie prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję Importuj obrazy i wideo.

Jak zgrać zdjęcia z iPhone na pendrive

Jeśli nasze zdjęcia znajdują się już na dysku komputera, można przystąpić do zrzucania ich na pendrive. Należy jednak uważać, aby format naszego dysku USB był odpowiedni dla używanego systemu. Jeśli po podłączeniu pamięci flash nie widać jej w systemie, warto dowiedzieć się, jak sformatować pendrive, ponieważ różne systemy plików odpowiadają różnym ekosystemom. Jeśli jednak wszystko działa, to jak przenieść zdjęcia z iPhone na pendrive powinno sprowadzać się już tylko do przeniesienia plików na pamięć USB metodą drag and drop.

Jak więc widać, samo przeniesienie zdjęć z iPhone na pendrive może polegać na najprostszym przeciągnięciu ich myszką na wybrany dysk. Warto jednak pamiętać, że proces ten może być różny w zależności od systemu, z którego się korzysta oraz wybranego dysku USB.

0 thoughts on “Jak zgrać zdjęcia z iPhone na pendrive? Poradnik dla początkujących

  • Zgrane zdjęć z iPhone’a na kompa innego niż Mac to droga przez mękę. Albo ja nie umiem tego zrobić, albo mój komp się już do niczego nie nadaje

  • Dla mnie najlepszą metodą na to, jak zgrać zdjęcia z iPhone na pendrive, jest korzystanie z AirDrop! To takie wygodne i intuicyjne 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>