Notowanie w zeszycie

Aplikacje do nauki języka angielskiego – co wybrać?

Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że uczyć się języka angielskiego można właściwie wszędzie. Sprzyja temu korzystanie ze smartfonów, aplikacje językowe i oczywiście dostęp do Internetu. Uczyć się mogą zarówno osoby, które dopiero poznają język od podstaw, jak i ci bardziej zaawansowani. Jakie więc aplikacje do nauki języka angielskiego warto wybrać?

Angielski za darmo z Duolingo

Liderem aplikacji językowych jest Duolingo. Nauka angielskiego jest dostosowana do poziomu umiejętności użytkownika, a lekcje podzielone są tematycznie. To użytkownik decyduje, ile czasu będzie poświęcał na naukę w ciągu dnia. Lekcje obejmują podstawy, gramatykę oraz słownictwo. Użytkownicy mają możliwość rywalizacji między sobą, co może wpływać pozytywnie na efekty. Możliwe jest również wykupienie wersji premium aplikacji Duolingo.

SuperMemo

SuperMemo to aplikacja, w której nauka opiera się specjalnej metodzie zapamiętywania nowych słów i zwrotów. W SuperMemo znaleźć można kursy podzielone na bloki. Na plus jest to, że aplikacja jest darmowa i można ją zsynchronizawać z innymi urządzeniami. Dodatkowo można stale monitorować postępy i samemu decydować, czy chcemy przejść do kolejnego etapu kursu, czy może do powtórki.

Memrise

W aplikacji Memrise na początku należy wybrać poziom zaawansowania. Do wyboru mamy początkujący lub średniozaawansowany. Następnie konieczne jest założenie konta, by móc z kursu skorzystać. Po chwili można już uczyć się angielskiego. Krok po kroku użytkownik poznaje nowe słowa i zwroty i ma szansę na utrwalenie ich. Zdobywa nowe rangi i obserwuje swoje postępy. Możliwe jest również rozszerzenie aplikacji do wersji premium, wówczas jest to płatne.

BBC Learning English

BBC Learning English daje możliwość poznania języka angielskiego przez skorzystanie z kilku kategorii. Użytkownik może uczyć się biznesowego języka angielskiego, gramatyki, słownictwa, wymowy. W aplikacji są też kategorie „Everyday English” i „Learn with the News”. Na korzyść jest to, że BBC Learning English nie wymaga zakładania konta ani logowania. Możemy po prostu włączyć aplikację, wybrać lekcję i zwyczajnie się uczyć. Wszystkie kursy w aplikacji są za darmo.

WordBit Angielski

WordBit Angielski to dosyć rozbudowana aplikacja do nauki języka i do tego jest darmowa. Użytkownik może na samym początku wybrać poziom, od jakiego chce rozpocząć naukę. Określany jest on za pomocą systemu A1 (podstawowy), A2, B1 (średniozaawansowany), B2, C1 (zaawansowany) i C2. Można też zaznaczyć naukę słownictwa przygotowującą do kursów specjalistycznych TOEFL, IELTS czy TOEIC. Ponadto, użytkownik może zdecydować się na kategorie, z których chce poznawać słownictwo, np. relacje i związki, jedzenie, liczby itp., a także zwroty czy powiedzenia. Jest także możliwość uczenia się angielskiego biznesowego przez WordBit. Aplikacja jest bardzo intuicyjna w obsłudze, do wyboru jest nawet wymowa brytyjska lub amerykańska, według upodobań. W dodatku codziennie przypomina o nauce angielskiego, wyświetlając kolejne nowe słówka lub zwroty do zapamiętania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>