Komórkaz aplikacjami

5 aplikacji, które warto zainstalować na swoim smartfonie

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość z nas korzysta ze smartfonów, które pełnią funkcję nie tylko telefonów, ale i małych komputerów. Dla nich dedykowane są też specjalne aplikacje, które mogą nam znacząco ułatwiać codzienne życie i być wsparcie przy wielu różnych sytuacjach. Które z nich warto mieć na swoim smartfonie? Na jakie aplikacje zwrócić uwagę?

1. Antywirus na telefon

Jedną z najbardziej podstawowych aplikacji, jakie warto zainstalować na swoim smartfonie, to antywirus. Wydaje ci się, że komórka go nie potrzebuje? I tu się bardzo myślisz – współczesne telefony są jak małe komputery, a połączenie do sieci sprawia, że są wciąż narażone na ataki w takim samym stopniu jak standardowe pecety. Dobre zabezpieczenie to podstawa, ponieważ często na takim sprzęcie gromadzimy całe mnóstwo danych, które mogą zostać skradzione i wykorzystane. Lepiej się przed tym chronić i nie kusić losu. Do wyboru mamy choćby Avast Mobile Scurity, AVG Antyvirus Free, Avira Antyvirus Security czy Bitdefender Antyvirus Free. Oczywiście do możemy zdecydować się czy wolimy płatną czy darmową aplikację ochronną.

2. Endomondo dla aktywnych

Biegasz? Ćwiczysz? Jeżeli jest się miłośnikiem aktywności fizycznej, Endomondo jest pozycją obowiązkową, ponieważ jest w stanie rejestrować zarówno odległość, prędkość, jak i ilość spalonych kalorii. Pozwala na przygotowanie planu treningu i jest aplikacją darmową, choć dostęp do niektórych funkcji wymaga płatnej wersji, która daje zdecydowanie więcej możliwości.

3. Aplikacje do zarządzania notatkami

Ręczne wpisywanie notatek na karteczki zaczyna powoli przechodzić do lamusa i zastępują je wersje elektroniczne, także w postaci aplikacji na smartfona. Najbardziej znaną jest Evernote, która jest standardem dla wszystkich telefonów. Do wyboru mamy jednak jeszcze inne możliwości, jak Microsoft OneNote, Synology DS Note, Google Keep czy wiele, wiele innych. Takie aplikacje mają jedną ważną zaletę – zawsze pod ręką mamy możliwość zapisania ważnych rzeczy, bez konieczności noszenia notesów i długopisów. Najdzie nas nagła wena? Albo pojawi się ważna sytuacja i trzeba będzie coś zapisać? Aplikacje do notatek zawsze się przydają.

4. Jakdojadę i inne aplikacje

Aplikacje wspomagające podróż, także są rzeczą wręcz niezbędną, którą warto zawsze mieć pod ręką. Jakdojadę jest pewnym standardem i pozwala na odnalezienie się pośród wielu różnych środków lokomocji. Informacje o pociągach, autobusach czy tramwajach pozwalają nam na zorientowanie się kiedy i gdzie odjeżdżają, jak wiele ma się czasu na przesiadkę oraz pokazują optymalne połączenia. Inną ciekawą apką jest MobileMPK, które gromadzi informacje o miejskich środkach transportu, pokazuje rozkład jazdy dla danego miasta, a także rejestruje ewentualny czas spóźnienia. Można skorzystać z listy dostępu do miejskich rowerów oraz rozeznać się w mapie okolicy. Z kolei przy orientacji w połączeniach kolejowych może przydać się aplikacja Blikom.

5. Aplikacje bankowe

Chcesz zrobić szybki przelew, ale nie masz dostępu do komputera? A może zapomniałeś portfela i dokumentów, a musisz zapłacić za zakupiony towar? Obecnie każdy bank ma własne aplikacje dostępne na smartfony, które działają tak samo, jak standardowa strona banku. Za ich pomocą można szybko sprawdzić stan konta oraz dokonywać przelewów i płatności. To wygodne rozwiązanie, które pozwala także dokonywać płatności w ramach Bliku.

One thought on “5 aplikacji, które warto zainstalować na swoim smartfonie

  • Zawisza Czarny says:

    Jak dla mnie bardzo ważna jest jeszcze aplikacja do słuchania muzyki, nie wyobrażam sobie bez niej jazdy samochodem albo spaceru 🙂
    Te notatki to jednak zbędne moim zdaniem – mało kto potrzebuje czegoś więcej niż systemowe, wgrane oprogramowanie…

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>