telefon

Dobry antywirus na androida – czym zabezpieczyć smartfon?

W obecnych czasach Internet nie jest już luksusem. Jeszcze do niedawna z sieci korzystało się głównie przy użyciu komputerów i laptopów. Obecnie bardzo często do kontaktu z Internetem służą smartfony, które są już tak rozbudowane, że pozwalają na załatwienie wielu spraw w ten sposób. To jednak sprawia, że trzeba je w odpowiedni sposób zabezpieczyć, by nikt nie wykradł z nich danych, by nie pojawił się na nich wirus czy złośliwe oprogramowanie. Jaki więc dobry antywirus na Androida warto zainstalować na smartfonie?

AVAST Antivirus & Mobile Security

Wśród darmowych antywirusów na Androida wyróżnia się AVAST. Program ten najpierw był znany w wersji na komputery. Wersja mobilna jest dosyć rozbudowana, faktycznie daje możliwość ochrony użytkownikowi smartfona. Ponadto obsługa antywirusa jest prosta i intuicyjna. Za pomocą aplikacji AVAST można wyczyścić „śmieci” na telefonie, skanować sieć Wi-Fi, optymalizować pamięć RAM. Są też funkcje Anti-Theft (pomocna w przypadku kradzieży smartfona) i blokowania aplikacji.

Avira Antivirus Security

Avira to jeden z bardziej rozbudowanych antywirusów na smartfony. Pozwala on na wykonanie skanowania pod kątem wirusów, niechcianego oprogramowania, aplikacji itp. Można za jego pomocą zablokować dostęp do aplikacji, monitorować pocztę elektroniczną lub listę kontaktów. Avira ma wśród funkcji także te, które dbają o prywatność użytkowników. Oceniają, jakie aplikacje ją naruszają, a jakie są bezpieczne.

Security Master

Mając smartfona z Androidem, warto rozważyć instalację aplikacji Security Master. Główną funkcją tego antywirusa jest skanowanie telefonu w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania itp. Możliwe jest również przeanalizowanie karty pamięci, usuwanie „śmieci” na telefonie, porządkowanie powiadomień, blokowanie aplikacji, chłodzenie procesora i przyspieszenie smartfona.

Trend Micro Mobile Security

Trend Micro mobile Security to kolejny darmowy antywirus na Androida. Pozwala on na zabezpieczenie smartfona przed kradzieżami tożsamości, wyłudzaniem informacji, chroni prywatność użytkownika w serwisach społecznościowych, blokuje fałszywe strony internetowe. Dzięki antywirusowi możliwe jest również anonimowe przeglądanie sieci. Aplikacja ta dostępna jest w wersji darmowej oraz płatnej – zaawansowanej.

Bitdefender Antivirus Free

Bitdefender Antivirus Free to darmowy, prosty w obsłudze program na smartfon. Jego podstawowa wersja pozwala na skanowanie aplikacji i ich aktualizacji. Dzięki niemu można wykryć szkodliwe programy. Skanowanie za pomocą Bitdefender nie obciąża smartfona, nie wpływa negatywnie na jego czas pracy.

Antywirus Mobilny Kaspersky

Kaspersky to znany od lat producent antywirusów. Ma on również wersję na telefon pod nazwą Antywirus Mobilny Kaspersky. Wyróżnia się on przyjaznym interfejsem i jest prosty w obsłudze. Największą zaletą tego antywirusa jest to, że skanowanie urządzenia może odbywać się w kilku trybach. Użytkownik może wykonać skanowanie pełne, skanowanie szybkie lub skanowanie folderu. Podczas tego procesu zostaną wykryte wirusy, adware i szkodliwe aplikacje. Decydując się na darmową wersję tego programu, otrzymujemy również filtrowanie połączeń i funkcję Anti-Theft.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>