Projek wnętrza

Jaki program do projektowania wnętrz warto zainstalować, urządzając mieszkanie?

Tworzysz projekt aranżacji wnętrz, ale ciągle coś się nie udaje? Zużyłeś już tony… papieru, dopracowując plan? Zainstaluj jeden z popularnych programów do projektowania wnętrz i dowolnie zmieniaj wystrój. Podpowiadamy, z czego możesz skorzystać.

Power NET+ 2012

Kojarzysz może programy CAD? Są wykorzystywane przez specjalistów – projektantów, architektów i do tego kosztują niemało. Możesz jednak poczuć się jak profesjonalista dzięki bezpłatnemu produktowi stworzonemu przez CAD Projekt K&A – Power NET+ 2012.

Dzięki niemu zaprojektujesz każde pomieszczenie w swoim domu, a także… w biurze. Możesz przygotować plan 2D lub 3D, który pozwoli Ci na stworzenie dokładniej wizualizacji. Swoje projekty zapiszesz na dysku komputera lub od razu je wydrukujesz.

Program ten ma jedną wadę – możliwe jest korzystanie z gotowej „biblioteki” mebli, przez co nie można zaprojektować ich samodzielnie.

Google SketchUp

Czasami można odnieść wrażenie, że Google pomoże Ci we wszystkim, również w urządzeniu mieszkania. I to nie tylko w tak oczywisty sposób, jak możliwość wyszukania inspirujących aranżacji. Dostępny jest bezpłatny program do projektowania wnętrz Google SketchUp. Co ciekawe, początkowo znajdował się w komercyjnej sprzedaży, został stworzony przez firmę @Last Software. Gdy przedsiębiorstwo zostało przejęte przez koncern Google’a, program został udostępniony za darmo.

Można w nim stworzyć wizualizację swojego mieszkania, po czym wyeksportować je do różnych formatów – nie tylko JPG, ale również TIFF. Co ciekawe, jest on również wykorzystywany przez grafików komputerowych czy architektów, ponieważ służy przede wszystkim do modelowania trójwymiarowego.

Roomstyler

Kolejne darmowe narzędzie to Roomstyler. Jest o tyle warte uwagi, że nie wymaga instalowania na komputerze programu – dostępne jest z poziomu przeglądarki. Jest proste w obsłudze, intuicyjne, a gotowymi wizualizacjami można podzielić się z innymi użytkownikami.

Program ten nie jest tak profesjonalny ani precyzyjny, jak poprzednie propozycje, aczkolwiek z pewnością będzie przydatny dla osób, które chcą wyłącznie stworzyć prostą aranżację. I dodatkowo nie są zbyt biegłe w obsługiwaniu tego typu programów – z Roomstyler’em z pewnością sobie poradzą.

Sweet Home 3D

Z bezpłatnym Sweet Home 3D zaprojektujesz swoje wymarzone wnętrze. Jego główną zaletą jest to, że umożliwia zaprojektowanie w tym samym czasie całego mieszkania, jest też bardzo dokładny. Co istotne, z jego pomocą urządzisz nie tylko wnętrze domu, ale także przestrzeń wokół niego oraz elewację. I posiada opcję wirtualnego spaceru.

Autodesk HomeStyler

Nasza ostatnia propozycja to Autodesk Homestyler. Tak jak Roomstyler, działa z poziomu przeglądarki i jest prosty w obsłudze – większość akcji wykonuje się na zasadzie „przeciągnij i puść”. Posiada bardzo dużą bazę gotowych elementów, pozwala stworzyć wizualizację 2D oraz 3D. Minusem jest natomiast brak polskiej wersji językowej, co może być problemem dla osób, które nie korzystają zbyt często z tego typu oprogramowania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>