Przenośne pamięci USB położone na stole

Jaki pendrive do słuchania muzyki w aucie? Jak zgrać piosenki na pendrive?

Radio może być uznawane za jeden z nieodłącznych elementów samochodu. Jednak słuchanie radia zakłada również słuchanie reklam. Odtwarzanie muzyki z pendrive w samochodzie jest więc ciekawą alternatywą.

Jaki odtwarzacz pendrive do samochodu?

Aby odtwarzać muzykę z pendrive w samochodzie, na początku musimy wyposażyć się w pewnego rodzaju odtwarzacz. Prosty odtwarzacz pendrive do samochodu nie musi być szczególnie drogi, ważne, aby spełniał swoje zadanie. Najbardziej podstawowe urządzenia tego typu można podzielić na radia z odtwarzaczem, oraz nadajniki radiowe.

Radio z odtwarzaczem pendrive do samochodu to jedna z najprostszych metod na słuchanie muzyki w samochodzie. Można je spotkać w radiach zamiennych lub tych fabrycznie wbudowanych. Aby sprawdzić, czy nasze radio posiada odtwarzacz pendrive, najlepiej poszukać wejścia USB. Jeśli takowe znajduje się w okolicy radia, jest duża szansa, że będziemy mogli odtwarzać muzykę z pendrive w naszym samochodzie.

W przypadku, kiedy nie zlokalizujemy żadnego wejścia USB lub nie będzie ono działało jak należy, warto zainteresować się tematem nadajników radiowych. Urządzenie takie posiada odpowiednie gniazdo USB, w którym należy umieścić nasz pendrive. Następnie cały nadajnik należy umieścić na miejscu zapalniczki, co powinno uruchomić nadajnik. Aby odtwarzanie muzyki z pendrive było możliwe, wystarczy już tylko włączyć radio i ustawić je na odpowiadającą nadajnikowi częstotliwość.

Jaki pendrive wybrać?

Równie ważnym elementem do odtwarzania muzyki z pendrive w samochodzie, będzie sam nośnik danych. Na szczęście obecnie to jaką wybrać pamięć USB nie powinno stanowić problemu, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele modeli. Poszczególne dyski będą się różniły głównie pojemnością i ceną, więc to na tych aspektach najlepiej się skupić.

Pytanie o to, jaka wielkość pendrive będzie odpowiednia, zależy wyłącznie od ilości utworów, które chcemy na nim umieścić. Pliki .mp3 z reguły nie są zbyt obszerne, ale duża ilość piosenek szybko może zapełnić pamięć o małej pojemności. Pendrive o małej pojemności może być również uciążliwy, ponieważ może on wymusić odtwarzanie muzyki w pętli. Aby tego uniknąć, po pewnym czasie warto również pomyśleć o prostej wymianie utworów na nowe.

Jak zgrać piosenki na pendrive?

Mając już odpowiednie radio lub nadajnik oraz pendrive, wystarczy tylko przygotować utwory. To jak zgrać piosenki na pendrive jest dość proste. Ogólna procedura polega w większości przypadków na przeciągnięciu wybranych utworów na pendrive, oczywiście z pozycji komputera. Operacja ta może się jednak różnić, w zależności od źródła utworów.

To jak zgrać piosenki z laptopa na pendrive jest najprostszym z możliwych sposobów. Należy jedynie podpiąć pendrive do komputera, zlokalizować wybrane utwory i skopiować je na nasz dysk USB.

Kwestia tego jak zgrać piosenki z płyty na pendrive może być już nieco bardziej skomplikowana, ale opiera się na tej samej zasadzie. Aby poprawnie zgrać piosenki z płyty na pendrive, należy umieścić płytę w stacji dysków, podłączyć pendrive do komputera, a następnie skopiować wyprane utwory na dysk USB. Komplikacją może się tu okazać stacja dysków, która coraz rzadziej pojawia się w laptopach, ale na szczęście istnieją również napędy zewnętrzne.

Przy pytaniu o to jak zgrać piosenki z youtube na pendrive warto odpowiedzieć sobie najpierw, czy wybrane piosenki nie są objęte dodatkowymi prawami autorskimi lub, czy prawa te posiadamy. W tym wypadku będzie bowiem konieczne pobranie utworów z internetu. Kiedy jednak upewniliśmy się, że możemy legalnie powielać dane utwory oraz pobraliśmy je na komputer, to jak zgrać piosenki z youtube na pendrive, nie różni się w zasadzie od zwykłego zgrywanie piosenek z laptopa na pendrive.

Zastanawiając się więc jaki pendrive do słuchania muzyki w aucie wybrać oraz jak zgrać piosenki na pendrive warto zastanowić się, ile piosenek będziemy chcieli mieć przy sobie. Jeśli będzie to większa ilość, warto zastanowić się nad wyborem większej pamięci USB. Kwestia zgrywania piosenek sprowadza się natomiast do kopiowania plików z komputera na dysk USB.

0 thoughts on “Jaki pendrive do słuchania muzyki w aucie? Jak zgrać piosenki na pendrive?

  • Leśny elf says:

    Zbyt problematyczne jak dla mnie, wolę kupić radio od spotify i puszczać muzyczkę bezpośrednio z apki, wygodniejsze, przyjemniejsze. Teraz też już mało kto ma pościąganą muzykę. 😛

  • To komuś się chce zgrywać jeszcze muzykę na pendrive? Przecież wygodniej jest podłączyć telefon do samochodu i nie trzeba bawić się w żadne zgrywanie. Ludzie to lubią sobie utrudniać życie…

  • Czyli nie tylko ja słucham jeszcze muzyki z USB 🙂 Fajnie, że są jeszcze takie poradniki! Ja pamiętam jeszcze, jak to się słuchało z odtwarzacza MP3 i podpinało go przez USB do samochodu. To były czasy! A zgrywanie muzyki faktycznie nie jest takie trudne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>