Laptop i myszka Apple

Czym laptop Apple różni się od PC?

Laptopy Apple to urządzenia, które są na rynku już od dłuższego czasu. Przez cały ten okres użytkownicy zadają sobie jednak to samo pytanie, czyli jakie są główne różnice, między urządzeniami spod znaku jabłuszka a komputerami PC. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, prezentujemy poniżej najważniejsze różnice tych dwóch rodzin sprzętów.

Laptop Apple jest mobilny

Pierwszą zauważalną różnicą między laptopami Apple a PC, jest mobilność komputerów przenośnych. Warto bowiem podkreślić, że nazwa Personal Computer (PC), czyli z angielskiego Komputer Osobisty najczęściej odnosi się do większej jednostki zasilanej bezpośrednio z sieci. W Polsce przyjęło się mówić o tych urządzeniach Komputer Stacjonarny. Tego rodzaju większe maszyny najczęściej posiadają również inny system operacyjny jak np. Windows czy Linux. Laptopy Apple są natomiast komputerami przenośnymi.

System Mac OS na laptopach Apple

Jedną z podstawowych cech, jaką posiadają laptopy Apple, jest oryginalny system operacyjny Mac OS. Popularny system Apple często jest głównym powodem do rozważań nad komputerem Mac i PC Windows podczas zakupu. Mac OS jest bowiem znany ze swojej intuicyjności, a przede wszystkim z ciągłych aktualizacji. W porównaniu do głównego rywala na rynku, czyli systemu Windows, system w laptopie Apple można aktualizować bezpłatnie. Dotyczy to również sytuacji, kiedy wypuszczona zostaje jego zupełnie nowa wersja. Najlepszym przykładem może tu być możliwość bezpłatnej aktualizacji MacOS Mojave do MacOS Catalina, gdzie nowy system znacząco zmieniał środowisko pracy przez porzucenie wsparcia aplikacji 32-bitowych.

Laptop Apple współpracuje z iPhonem

Nie można również zapominać, że laptopy Apple działają w ramach wspólnego ekosystemu z resztą urządzeń tej marki. Oznacza to więc, że możliwe jest wygodne jednoczesne korzystanie, np. z laptopa Apple MacBook oraz smartfona iPhone. Korzyści wynikające z używania urządzeń tej samej marki, zauważalne są na przykład podczas zgrywania zdjęć z iPhone z pendrive, co rozwiązane jest nad wyraz intuicyjnie. Transfer zdjęć z telefonu na laptop Apple dokonywany jest bowiem, dzięki autorskiej technologii AirDrop, dzięki której nie jest potrzebne łączenie obu urządzeń kablem. Po przeniesieniu zdjęć wystarczy jedynie podłączyć pendrive do laptopa i przeciągnąć wybrane pliki.

Wysoka jakość wykonania laptopa Apple

Oprócz intuicyjnego i prostego w obsłudze systemu główną cechą laptopów Apple zawsze była ich wysoka jakość. Co prawda cena najnowszego MacBooka w najwyższej konfiguracji sprzętowej nie jest najniższa, w porównaniu do reszty dostępnych na rynku urządzeń, ale komputery te niezmiennie odznaczają się możliwie najwyższą jakością. Dotyczy to użytych materiałów, technologii, a także doboru kolorów. Cena za różowy laptop Apple rose gold może i jest wyższa niż alternatywa z Windowsem, ale urządzenie to oferuje w pełni metalową obudowę, jeden z najlepszych gładzików dotykowych na rynku oraz jedną z bardziej praktycznych klawiatur dostępnych w laptopach.

Można więc wyróżnić przynajmniej cztery główne różnice, między laptopami Apple a komputerami PC. Przede wszystkim laptopy są urządzeniami przenośnymi, a te z rodziny Apple dodatkowo posiadają również jeden z bardziej intuicyjnych systemów operacyjnych na rynku. Urządzenia te są również kompatybilne z resztą sprzętu tej firmy, więc może to być dobry wybór dla osób, które posiadają na przykład smartfon iPhone. Nie można również zapominać, że laptopy Apple od lat utożsamiane są również z możliwie najwyższą jakością wykonania w swoim przedziale cenowym.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>