Latop Acer

TOP 5 laptopów marki Acer

Acer to jedna z popularniejszych marek oferująca szeroko pojętą elektronikę, w tym także komputery i laptopy. Sprzęt ten często ustępuje innym wielkim firmom, nadal jednak ma wielu zwolenników, którzy wiernie trwają przy produktach firmy z Tajwanu, a właściwie z Republiki Chińskiej. Jakie laptopy marki Acer są warte uwagi? Oto TOP 5 komputerów od Acer!

Acer – co warto wiedzieć o tej marce?

Acer to przedsiębiorstwo zajmujące się szeroko pojętym sprzętem elektronicznym, choć główne działania skupione są na usługach z działu IT i sprzęcie komputerowym. Firma wywodzi się z Tajwanu, który przynależy do Republiki Chińskiej i tam też ma swoją główną siedzibę. Została ona założona w 1976 roku i obecnie jest na 5 miejscu pod względem ilości produkcji komputerów osobistych.

Jeżeli chodzi o laptopy, obecnie firma produkuje kilka popularnych serii. Wyróżnia się tutaj notebooki serii Acer Aspire, które bodajże najczęściej są wymieniane, także w licznych rankingach, ale nie tylko one są warte uwagi.

1. Acer Aspire E5

Acer Aspire E5 wyróżnia się dużą ergonomią i został on stworzony przede wszystkim dla użytkowników domowych, z wykorzystaniem do podstawowych zadań. Posiada energooszczędny procesor oraz dość dużą pojemność pamięci RAM. Zaletą może być także wyświetlacz z Full HD, dzięki czemu doskonale sprawdza się także przy multimediach. Posiada też procesor Intel Core i7, przez co jest bardzo wydajny niezależnie od tego, czy pracujemy na nim, oglądamy filmy, słuchamy muzykę, czy gramy w gry.

2. Acer Aspire 3

Laptop Acer w modelu Acer Aspire 3 wyróżnia się przede wszystkim mocnym procesorem Intel Core i5 ósmej generacji, dzięki czemu jest idealny do wielu różnych zadań. Posiada też nieco większą przekątną ekranu, bowiem aż 17,3 cala, choć można znaleźć i modele z mniejszymi ekranami (15,6 oraz 14 cali), a także zastosowana została tutaj technologia BlueLightShield, dzięki czemu zmniejsza się emisję niebieskiego światła, męczącego oczy.

Zawiera w sobie także liczne porty, w tym USB i HDMI. Pamięć RAM jest optymalnie duża – 8 GB, a częstotliwość pamięci wynosi 2400 MHz. Rodzaj wykorzystanego dysku twardego – SSD, zintegrowaną kartę graficzną i ekran Full HD z częstotliwością odświeżania 60 Hz.

3. Acer Nitro 5

Ten model Acera dedykowany jest przede wszystkim dla graczy. Posiada dwie wersje przekątnej ekranu 17,3 cala albo 15,6 cala. Chwali się także dużą częstotliwością odświeżania, aż 144 Hz z prędkością reakcji 3 ms, funkcją Overdrive oraz większą rozdzielczością. Notebook jest zaopatrzony także w dodatkowe źródła chłodzenia, co zwiększa jego wydajność, a dzięki najnowszej technologii programu dźwiękowego, brzmienie dźwięków jest głębsze i bogatsze. Posiada procesor AMD Ryzen z 4 rdzeniami, pamięcią ram 8 GB (z możliwością doinstalowania do 32 GB), dysk SSD 512 GB i kartę graficzną AMD Radeon.

4. Acer TravelMate X3

Jest to model laptopa energooszczędnego, który jest w stanie pracować na baterii znacznie dłuższy czas (do 15 h). Posiada kartę graficzną Intel Core i5, przez co jest dosyć wydajny i świetnie sprawdza się zarówno na co dzień przy podstawowych czynnościach, jak i w przypadku bardziej wymagających użytkowników, w tym także do multimediów. Dzięki pamięci RAM 8 GB działa szybko i sprawnie, a z racji posiadania dysku twardego SSD 256 GB, działa także cicho i jest bardziej odporny na uszkodzenia.

Z ciekawostek, posiada także podświetlaną klawiaturę i matowy ekran. Główne zastosowanie tego modelu odnajduje się w biznesie, z racji dużej mobilności. Przekątna ekranu wynosi 14 cali (choć można znaleźć modele z większym ekranem) i rozdzielczością Full HD. Ma kilka portów USB (w tym 3.0 i C), a także czytnik kart pamięci.

5. Acer Swift 5

Ten model z serii Swift jest propozycją przede wszystkim dla użytkowników domowych i świetnie sprawdza się do zadań multimedialnych. Wyposażony jest w procesor Intel Core i5 i 4 rdzenie, pamięć RAM 8 GB i Dysk Twardy SSD 256 GB. Jest to dosyć kompaktowy laptop, bowiem posiada przekątną ekranu 14 cali oraz błyszcząca matrycę. Nie ma w nim napędu optycznego, jest za to port HDMI oraz kilka portów USB. Dużą zaletą jest także waga – niecały kilogram, przez należy on do notebooków bardzo mobilnych, jednocześnie dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów (budowa jest litowo-magnezowa), zachowuje także niewiarygodną wytrzymałość konstrukcji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>