Komputer i słuchawki

Programy do odtwarzania muzyki – który wybrać?

Chcąc odtwarzać muzykę z zachowaniem jak najlepszej jakości dźwięku, pomóc mogą w tym odpowiednie programy. Na rynku mamy ich wiele i znaczna ich część jest całkowicie darmowa. Oferują one wiele możliwości przy odtwarzaniu plików audio, a często wykorzystywane są także jako programy do słuchania, ale i oglądania. Które z nich warto wybrać?

Programy do odtwarzania muzyki – czy potrzebne?

Mogłoby się wydawać, że współcześnie w dobie internetu, konieczność posiadania takich programów nie jest szczególnie potrzebna, jednak nic bardziej mylnego, zwłaszcza gdy chcemy odtwarzać pliki muzyczne z dysku lub ze źródeł zewnętrznych. W takich przypadkach dobry program to podstawa, a na rynku ich nie brakuje.

Wybór jest naprawdę imponujący, także pod względem aplikacji darmowych, które dają nam szerokie możliwości nie tylko pod względem jakości puszczanej muzyki, ale z opcją oglądania video, w tym klipów oraz filmów czy seriali. Dobrze wiedzieć, jakie programy są warte uwagi.

AIMP

Pierwszy z proponowanych programów oferuje nie tylko tworzenie playlist i odtwarzanie muzyki, ale też opcje związane z konwertowaniem dźwięków. Możliwe jest też modyfikowanie dostępnych tagów oraz dostęp do licznych wtyczek, dzięki którym możliwe jest poszerzenie możliwości aplikacji. Z ciekawych opcji jest także dostęp do modyfikacji wyglądu programu przez zmianę skórki. Plusem programu jest także niewielka ilość zajmowanej pamięci.

ALLPlayer

Kolejnym darmowym i równie popularnym programem do odtwarzania muzyki jest ALLPlayer, który służy nie tylko odtwarzaniu muzyki, ale też i filmów oraz seriali. Jego możliwości są więc szersze, ponieważ program jest w stanie odczytywać znacznie więcej rozszerzeń plików multimedialnych. Dodatkowo dzięki współpracy z serwisem oferującym napisy, może je automatycznie sam pobierać, dopasowując do nagrania.

aTunes

Jest to program, który skupia się przede wszystkim na odtwarzaniu plików audio i charakteryzuje się przejrzystym, prostym w obsłudze interfejsem. Możliwości, jakie daje, dotyczą nie tylko tworzenia playlist, ale także posiada także funkcję karaoke i inne opcje związane z zarządzeniem plikami muzycznymi. Ma też dostęp do opisów utworów, dzięki korzystaniu z zasobów YT czy Wikipedii.

AVS Media Player

To program o szerokich możliwościach odtwarzania nie tylko muzyki, ale innych plików audio oraz video. Posiada wsparcie dla wielu różnych formatów, co pozwala na delektowanie się dobrą jakością zarówno dźwięku, jak i obrazu niezależnie od tego, z jakim typem plików mamy do czynienia. Oferuje także opcje związane z modyfikacją dźwięków i ich konwertowania. To uniwersalne rozwiązanie nie tylko dla miłośników muzyki.

0 thoughts on “Programy do odtwarzania muzyki – który wybrać?

  • Sebastian says:

    Dla mnie zawsze był to AllPlayer. Teraz nie słucham muzyki z komputera. Wystarcza mi Spotify na telewizorze i w telefonie. Nie wiem, czy jakość dźwięku wystarczająca. Dla mnie na pewno.

  • Moim zdaniem takie programy są niepotrzebne, ja wszystkiego słucham przez YouTube albo Spotify i tak jest najwygodniej. Teraz chyba już mało kto ściąga muzykę na dysk 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>