płyta cd

Programy do nagrywania CD i DVD – jakich warto używać?

Istnieje wiele programów, dzięki którym można zgrywać na płyty. Z konieczności w niniejszym artykule musimy ograniczyć się do kilku spośród tych wartych uwagi. Z jakich zatem programów można skorzystać?

Alcohol 120% Free Edition

Nazwa tego programu może u niewtajemniczonych budzić zdziwienie, ale zapewniamy – to nie tylko pełnoprawne narzędzie do nagrywania płyt, ale wręcz jedno z popularniejszych. Nagrywa i emuluje napędy płyt CD/DVD, a także wykonuje kopie bezpieczeństwa płyt zabezpieczonych za pomocą technologii DVD-COPS, SecuROM, SafeDisc i StarForce. Za jego pomocą można obsługiwać takie formaty obrazów płyt jak MDS, CCD, BIN, CUE, ISO, CDI, BWT, BWI, BWS i BWA. Zapis może być przeprowadzany w trybie Session-At-Once, Disc-At-Once albo Raw – program zabezpiecza przy tym przed przepełnieniem bufora. Program dostępny jest też w wersji darmowej, choć w tym wypadku nie można skorzystać z pełnego zakresu jego funkcji.

BurnAware Free

Ten program do nagrywania płyt CD, DVD i Blu-ray jest dostępny właściwie dla każdego, ponieważ ma nieduży rozmiar i małe wymagania sprzętowe. Obsługuje on najczęściej używane formaty i nośniki danych – CD-R/RW, DVD-R/RW, HD-DVD-R/RW, DVD RAM oraz BD-R/RE. Obsługiwane są multisesyjne dyski, obraz płyt można zapisać w locie, a nagrane pliki są poddawane automatycznej weryfikacji.

3nity CD DVD Burner

Dzięki temu darmowemu i prostemu w obsłudze programowi możemy nagrywać płyty CD, DVD, HD-DVD i Blu-ray, a także kasować dane z płyt wielokrotnego zapisu, tworzyć bootowalne nośniki, oraz tworzyć i wypalać obraz płyty w formacie ISO. Można również z jego pomocą nagrywać płyty DVD Video i AudioCD oraz zgrywać muzykę z płyt audio Program wspiera napędy IDE, FireWire, SCSI, a także urządzenia podłączane przez USB.

Ashampoo Burning Studio Free

Cieszący się popularnością pakiet Ashampoo Burning Studio posiada swoją darmową wersję. Jest ona wyposażona w ripper AudioCD i rozszerzone wsparcie formatu Blu-ray. Pozwala na tworzenie skompresowanych archiwów i zabezpieczanie ich hasłem, dzięki czemu powstają wielodyskowe kopie bezpieczeństwa. Archiwum może być automatycznie dzielone pomiędzy dyskami CD, DVD i Blu-Ray.

Utwory muzyczne mogą być zapisywane w formatach WMA i WAV. Ponadto program oferuje użytkownikowi opcję czyszczenia zawartości dysków CD-RW, DVD+RW, DVD-RAM oraz BD-RE. Można z pomocą tego narzędzia nagrywać płyty DVD Wideo, VCD i SVCD – obsługuje ponad 1700 odmiennych nagrywarek CD, DVD i Blu-ray.

Astroburn Lite

To narzędzie służy do nagrywania obrazów oraz tworzenia kompilacji CD, DVD, HD-DVD i Blu-Ray. Dlaczego warto z niego korzystać? Przede wszystkim z tego względu, że program ten jest prosty w obsłudze i szybko działa, jest więc dobrym wyborem dla niecierpliwych. Pozwala on na nagrywanie płyt z plików w formatach mdx, mds/mdf, iso, b5t, b6t, bwt, ccd, bin/cue, cdi, ape i flac. Ma też opcję kasowania zawartości nośników wielokrotnego zapisu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>