jaki-laptop-do-3000-zlotych

Dobry laptop do 3000 zł – jaki model wybrać?

Laptopy do 3000 zł mają całkiem sporo do zaoferowania. Spokojnie obejrzymy na nich filmy czy posłuchamy muzyki, posłużą nam także jako narzędzie pracy i nie powinniśmy mieć problemów z wygodnym uruchomieniem większości programów. A na co zwrócić uwagę, wybierając laptop do 3000 zł i na jaki model warto się zdecydować?

Jaki laptop do 3000 zł?

W tej cenie znajdują się głównie laptopy domowe oraz biznesowe, do 3000 zł możemy kupić także słabszego laptopa gamingowego. A jakie minimalne parametry techniczne powinny posiadać urządzenia z tej półki cenowej? Przede wszystkim warto wybierać komputery z procesorami firmy Intel, najlepiej sprawdzą się te siódmej lub ósmej generacji. Bardzo ważna jest także odpowiednia pojemność pamięci RAM – w tej cenie rozsądnym minimum będzie 8 GB.

A ile powinna wynosić przekątna ekranu? Wśród laptopów do 3000 zł dominują urządzenia z ekranem o przekątnej 15,6 cali, ale znajdziemy także nieco większe lub mniejsze (14 cali), które sprawdzą się, jeśli często używamy laptopa w podróży. Istotny jest także dysk urządzenia, najlepiej wybrać laptop z dyskiem SSD lub dwoma dyskami SSD i HDD. Ponadto warto zwrócić uwagę na system operacyjny. Większość laptopów w tym przedziale cenowym wyposażonych jest w system Windows 10.

dobry-laptop-do-3000-zlotych-jaki-wybrac

Laptop Lenovo IdeaPad 320

IdeaPad to wielozadaniowy laptop, który w sklepach możemy kupić już od 2500 zł. Posiada bardzo dobry wyświetlacz, zadowalające podzespoły oraz niezwykle wygodną klawiaturę. Co jeszcze warto wiedzieć o tym urządzeniu? Laptop Lenovo wyposażony jest w procesor 8. generacji Core i5, posiada 8 GB pamięci RAM oraz zintegrowaną kartę graficzną. Ten model możemy kupić z 14 lub 15,6-calowym ekranem, który pracuje w rozdzielczości Full HD. Posiada on m.in. złącza USB 3.0, w tym jedno typu C, pełnowymiarowe złącze HDMI, oraz czytnik kart flash SD. Co ważne, laptop Lenovo IdeaPad posiada również system operacyjny Windows 10.

Dell Inspiron 3576

W tym przedziale cenowym znajdziemy również solidny laptop Dell z 4-rdzeniowym procesorem Intel i5 ósmej generacji. Ten komputer dysponuje pamięcią RAM 8GB i kartą graficzną AMD Radeon 520 (2 GB). Wyświetlacz w laptopie Dell Inspiron 3576 ma przekątną 15,6 cali, rozdzielczość Full HD i powłokę przeciwodblaskową. Ten komputer dysponuje również szybkim dyskiem SSD o pojemności 120 GB oraz dyskiem twardym 1 TB, który zamontowany jest w zewnętrznej obudowie USB. Ten komputer świetnie sprawdzi się zarówno do zadań biurowych, jak i codziennych zastosowań.

Laptop HP Pavilion

Innym modele laptopa do 3000 zł, na który warto zwrócić uwagę, jest 15,6-calowy HP Pavilion. To komputer, który łączy dobre podzespoły i atrakcyjny wygląd z rozsądną ceną. Ten laptop napędzany jest wydajnym, dwurdzeniowym Intel Core i5 7200U, posiada 8 GB pamięci RAM oraz dysk twardy HDD o pojemności 1 TB. Laptop HP może pochwalić się również ekranem z antyrefleksyjną powłoką, która pozwala pracować nawet wtedy, gdy na komputer pada światło.

To tylko niektóre z solidnych laptopów, które kupimy do 3000 zł. Do komputerów wartych polecenia można również zaliczyć Lenovo Yoga 520-14IKB, ASUS Vivobook czy Acer Aspire 3 z procesorem AMD.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>