Laptop i filiżanka kawy

Notebooki Toshiba – które laptopy marki Toshiba warto kupić?

Toshiba to marka laptopów i komputerów, która jeszcze kilka lat temu cieszyła się dużą popularnością, co potwierdzała także świetna jakość oferowanego sprzętu. Ostatnimi czasu ta popularność mocno spadła na rzecz innych producentów, co jednak nie zmienia faktu, że wciąż można znaleźć wielu miłośników tej marki. Który notebook Toshiba warto wybrać? Co obecnie cieszy się popularnością na rynku?

Toshiba – firma z tradycjami

Toshiba Corporation to japońska firma, która powstała w 1939 roku w wyniku fuzji Shibuara Seisakusho i Tokyo Denki. W ten sposób zyskała nową nazwę Tokyo Shibuara Denki, choć niemal od początku była nazywana Toshiba. Oficjalnie nazwę tę przyjęła jednak dopiero w 1984 roku, zyskując tym samym status prawny.

Była to firma, która od samego początku zajmowała się kwestiami związanymi z technologią i elektroniką, choć bardzo szeroko pojętą. Projektowaniem, produkcją i sprzedażą komputerów, Toshiba zajęła się dopiero później, ale rozwój w tym kierunku, jak i w przypadku produkcji innych sprzętów (telewizorów, kart pamięci, smartfony, sprzęt biurowy) sprawił, że stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek. Obecnie, jednym z głównych produktów firmy są właśnie notebooki, które obecnie są synonimem laptopów.

Od 2018 roku, nazwa oddziały laptopów Toshiby została przemianowana na Dynabook Inc i działa ona oficjalnie od 1 stycznia 2019 roku. Od tej pory wszystkie serie notebooków są kontynuowane pod marką Dynabook.

Jakie laptopy produkuje Toshiba?

Jeszcze kilka lat temu mówiło się, że Toshiba zaczyna powoli upadać, chodziły nawet słuchy, że planowała sprzedać swój dział IT Asusowi. Okazało się, że były to bezpodstawne pogłoski, a marka wciąż działa, rozwija się i nadal produkuje notebooki, choć nie na taką skalę jak dawniej. Na rynku możemy dziś znaleźć trzy główne serie laptopów Toshiba: Satellite, Portege oraz Tecra. Warto wiedzieć czym się wyróżniają i kiedy warto po nie sięgnąć.

Budynek firmy Toshiba

Seria Toshiba Satellite

Obecnie jedną z najpopularniejszych serii laptopów produkcji marki Toshiba jest Satellite. Zaliczają się one do grupy notebooków multimedialnych, które w swoim zestawieniu zawierają wiele różnych modeli. W ten sposób jesteśmy w stanie dobrać taki sprzęt, który będzie najbardziej odpowiadał naszym oczekiwaniom oraz temu, jak duży mamy budżet do wykorzystania. Jest to seria, która skierowana jest przede wszystkim do użytkowników domowych, w celu wykorzystania do codziennych prac, ale też świetnie sprawdzi się u studentów, uczniów, a także do biura, dzięki prostemu, biznesowemu designowi.

Popularne modele tej serii to Toshiba Satellite P50-A, Toshiba Satellite U400D-107 czy Toshiba Satellite T230-12H. Ciekawe są też laptopy z serii biznesowej jak Toshiba Satellite Pro L630-106, Toshiba Satellitne Pro A50 i wiele innych.

Seria Toshiba Portege

Jest to seria ultralekkich laptopów – ultrabooków, które zostały zorientowane przede wszystkim na użytkowników biznesowych. Ich podstawową zaletą jest duża mobilność, prosty styl, a także wysoka wydajność, wraz z niezwykle żywotną baterią. To sprawia, że można sprzęt zabrać ze sobą wszędzie i mieć do niego dostęp niezależnie od sytuacji. Z polecanych modeli, warto wymienić Toshiba Portege X30-E-13L, Toshiba Portege X30-D-10F czy Toshiba Portege X20-W-E.

Seria Toshiba Tecra

W przypadku serii Terca, mamy do czynienia z modelami notebooków, które doskonale sprawdzają się zarówno w biurze do zadań specjalnych, jak i w domu, gdy zależy nam na dużej wydajności. Modele tych laptopów charakteryzują się niewielkimi rozmiarami i dużą lekkością, przez co są bardzo mobilne. Oceniane są one jako te wysokiej klasy i wytrzymałe, co jednak wiąże się także z nieco wyższą ceną. Wśród popularnych i chętnie wybieranych przez użytkowników modeli, warto wymienić: Toshiba Tecra A50-C, Toshiba Tecra X40-D, Toshiba Tecra X40-E czy Toshiba Tecra Z40.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>