Tablet i laptop Apple

Który laptop Apple wybrać? Porównanie modeli

Decyzja o zakupie nowego komputera często bywa trudna, szczególnie jeśli chodzi o laptopy Apple. Na rynku jest bowiem dostępnych mnóstwo różnych modeli, które posiadają swoją własną charakterystykę. Aby ułatwić sobie wybór, warto skorzystać z poniższego porównania różnych modeli tego popularnego komputera.

Używane laptopy Apple

Jednym z lepszych wyborów, jakiego można dokonać, jest zakup używanego MacBooka w dobrej cenie. Przeszukanie rynku używanego może być dobrą decyzją, szczególnie kiedy nie wiemy jeszcze, jak wybrać swój pierwszy laptop Apple i nie chcemy ryzykować, kupując nieznany nowy sprzęt.

Laptop Apple MacBook Air M1

MacBook Air M1 to najniższy, a tym samym najtańszy model laptopa Apple. W jego cenie klient otrzymuje jednak dość uniwersalny komputer do prostych zadań biurowych i edukacyjnych. Posiada on wyświetlacz Retina o przekątnej 13,3 cala, a w środku znajduje się czip Apple M1. Laptop wyposażony jest w 8-rdzeniowy procesor oraz 7-rdzeniowe GPU. Maksymalna ilość pamięci masowej oraz RAM to odpowiednio maksymalnie 2 T, oraz maksymalnie 16 GB. Ten laptop Apple waży około 1,29 kg.

Apple MacBook Air M2

Laptop Apple MacBook Air M2 nie różni się zbytnio od wersji M1. Oprócz innego czipa umieszczonego w środku wyższa wersja komputera posiada również nieco większy ekran, a konkretnie Liquid Retina 13,6 cala. W tej wersji klient może również wyposażyć swój nowy komputer nawet w 10 rdzeniowe GPU. Warto wspomnieć, że model ten dostępny jest także w metalicznym czarnym kolorze. Cena tego modelu laptopa Apple jest zauważalnie wyższa, ale należy wspomnieć, że jest on również nieco lżejszy, ponieważ waży zaledwie 1,24 kg.

Laptop MacBook Pro 13 cali

Laptop Apple MacBook Pro 13 cali to pierwszy poważny krok do przodu, jeśli chodzi o specyfikację techniczną komputerów przenośnych tej firmy. Posiada on czip M2, ale wyświetlacz to tylko podstawowy rodzaj Retina. MacBook Pro 13 cali jest więc całkiem podobny, do modelu MacBook Air M2. Główną różnicą, jest tu zastosowanie aktywnego chłodzenia, które pozwala na zwiększenie wydajności procesora i lepiej chroni komputer przed przegrzaniem.

Laptop Apple MacBook Pro 14 cali

Model znajdujący się półkę wyżej przynosi już bardziej zauważalne zmiany, jeśli chodzi o specyfikację techniczną. Laptop MacBook Pro 14 cali dostępny jest bowiem w konfiguracjach z czipem M2 Pro lub M2 Max. W połączeniu z większą ilością pamięci RAM oraz lepszą grafiką komputer ten powinien sprostać większości bardziej zaawansowanych zadań.

Apple MacBook Pro 16 cali

Największy model laptopa Apple oferuje 16-calowy ekran Liquid Retina XDR oraz możliwość rozszerzenia pamięci RAM aż do 96 GB. Warto jednak zaznaczyć, że model ten jest najdroższym z całej oferty, a w jego cenie możliwy byłby zakup przynajmniej dwóch najniższych modeli.

Jak więc widać, różne laptopy Apple cechują się własną specyfikacją techniczną i spełniają inne zadania. Modele MacBooc Air wyróżnia niższa cena oraz kompaktowa konstrukcja. Powinny się one więc sprawdzić, jako laptopy biurowe lub w ramach pomocy edukacyjnej dla studenta. Wyższe modele MacBook Pro powinny sprostać potrzebom bardziej wymagających osób, a w zależności od rodzaju pracy, która ma być wykonywana, warto wybrać laptop Apple z odpowiednio wydajnym procesorem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>