Laptop Apple z akcesoriami

Ile kosztują akcesoria do laptopa Apple?

Laptopy Apple to interesujące i stylowe urządzenia, które zasłynęły z tego, że są dość intuicyjne w użyciu. Nie da się jednak ukryć, że komputery te nie są zbyt podatne na modyfikacje i trudno znaleźć do nich zamienne akcesoria. Chcąc rozbudować lub zadbać o swojego MacBooka, warto więc wiedzieć, ile kosztują akcesoria do laptopa Apple.

Ładowarka do laptopa Apple MacBook

Ładowarka to jedno z najważniejszych akcesoriów, z których na bieżąco korzysta każdy użytkownik laptopa, niezależnie od marki. W przypadku Apple jest ona jednak szczególnie istotna i to z kilku powodów. Przede wszystkim najnowsze komputery przenośne amerykańskiego giganta nie posiadają wymiennej baterii. Oznacza to, że jedynym konwencjonalnym sposobem na uruchomienie Macbooka, jest naładowanie jego zintegrowanej baterii za pośrednictwem ładowarki.

Warto zauważyć, że firma Apple przykłada szczególną uwagę do tego, aby ich akcesoria, były jak najbardziej unikatowe. Oznacza to również, że bardzo ciężko jest znaleźć zamienną ładowarkę, która działałaby poprawnie i nie uszkodziła komputera. Oznacza to, że aby bezpiecznie naładować swój laptop Apple, najlepiej korzystać z oryginalnej ładowarki, która przeważnie dołączona jest do zestawu przy zakupie. Ładowarka do MacBooka sprzedawana osobno, w zależności od mocy, może kosztować nawet do 400-500 zł.

Etui ochronne na laptopa Apple

Nie da się ukryć, że jednym z najlepszych sposobów, na zachowanie obudowy laptopa Apple w jak najlepszym stanie na dłużej, jest założenie na komputer etui ochronnego. Warto więc wiedzieć, że występuje kilka różnych rodzajów opakowań, pokrowców oraz etui, które mają za zadanie ochronić szczotkowane aluminium przed dodatkowymi zarysowaniami. Biorąc pod uwagę to, dla kogo jest laptop Apple, nie dziwi, że jednym z bardziej popularnych rodzajów etui, są pokrowce, które łatwo zmieścić w torbie do szkoły czy na uczelnię.

Dobrze wspomnieć, że wymiary laptopów Apple, w przeciwieństwie do schematów technicznych ładowarki, są ogólnie dostępne. Oznacza to, że etui ochronne na laptopa Apple tańszej marki można kupić nawet w cenie lepszego etui na telefon. Ostateczna cena będzie tu jednak uzależniona od użytych materiałów lub na przykład licencji.

Dodatkowa myszka do laptopa Apple MacBook

Laptopy Apple słyną ze swoich praktycznych gładzików dotykowych, ale nawet pomimo to, korzystanie z dodatkowej myszki może okazać się konieczne do wykonywania niektórych prac. Odpowiedzią na tę potrzebę może okazać się Magic Mouse, a więc bezprzewodowa myszka od Apple. Oczywiście możliwe jest korzystanie z myszek bezprzewodowych innych producentów, ale to właśnie Apple Magic Mouse, która wyceniona została podobnie do dodatkowej ładowarki, pozwala na wykorzystywanie tak zwanych „gestów”, które obsługiwane są przez MacBooki.

Jak więc widać, akcesoria do laptopa Apple nie są najtańszymi dodatkami, ale często mogą one poprawić i usprawnić pracę z komputerem. Jednym z niezbędnych akcesoriów podczas korzystania z komputera przenośnego, jest ładowarka, która najczęściej dostarczona jest w zestawie, a jej koszt zawiera się w cenie urządzenia, a w salonie jej koszt nie powinien przekraczać 400-500 zł. Jednym z tańszych akcesoriów, które może przynieść dość dużo korzyści, jest etui na laptopa, którego cena potrafi być całkiem przystępna. Dodatkowym ułatwieniem podczas pracy może być też myszka do laptopa Apple MacBook, której cena zbliżona jest do tańszych ładowarek do laptopów Apple.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>