Laptopy Apple i inny sprzet

Jakie wady i zalety ma laptop Apple?

Na rynku jest dzisiaj mnóstwo sprzętów informatycznych, które warto przejrzeć, kiedy szukamy nowego komputera. Laptopy Apple niewątpliwie mogą stanowić interesującą propozycję, jeśli tylko będą spełniały wszystkie nasze wymagania. Aby ułatwić decyzję, przedstawiamy więc główne wady i zalety laptopów Apple.

Główne cechy laptopa Apple

Zanim zaczniemy mówić o zaletach i wadach, warto przedstawić faktyczne dane oraz specyfikacje poszczególnych modeli laptopów z serii MacBook. Można bowiem wyróżnić dwie podstawowe wersje laptopów Apple, które dostępne są na rynku, MacBook Air oraz MacBook Pro. Zaczynając od początku, MacBook Air dostępny jest w wersji M1 z 8 rdzeniami CPU oraz 7 rdzeniami GPU, a także w wersji z najnowszym czipem M2 oraz do 10 rdzeni GPU. Dostępne kolory tych komputerów, to między innymi metaliczne szary, srebrny oraz złoty.

Zastanawiając się, który laptop Apple wybrać, warto pamiętać, że MacBooka Pro cechuje zauważalnie wyższa specyfikacja techniczna. Dostępne są tu bowiem modele z czipem M2, M2 Pro oraz M2 Max. Główna różnica między tymi komputerami wynika przede wszystkim z wielkości ekranu głównego, ponieważ znaleźć można laptopy Apple MacBook Pro 13 cali, 14 cali oraz 16 cali.

Jakie zalety ma laptop Apple?

Znając już więc podstawowe cechy tych komputerów, z łatwością można wskazać ich największe zalety. W przypadku Macbooka Air jego to cena, która dość dobrze odwzorowuje jakość i specyfikację, szczególnie porównując ten laptop Apple z konkurencją. Szczególnie warta uwagi jest tu solidna aluminiowa konstrukcja oraz zastosowany systemowy dysk SSD, dzięki któremu urządzenie jest niezwykle responsywne.

Skupiając się natomiast na MacBooku Pro, jego specyfikacja pozwala, na prowadzenie zaawansowanych prac, na przykład przy obróbce dźwięku czy obrazu. Nie można również zapominać, że jako laptop Apple, MacBooka Pro można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Oznacza to więc, że pracę, która wymaga zaawansowanego sprzętu, można wykonywać nawet w pociągu.

Wady laptopa Apple

Z podstawowych wad laptopów można wymienić przede wszystkim wysoką cenę urządzeń w wyższych konfiguracjach sprzętowych. Ceny dostępnych rozszerzeń, na przykład pamięci RAM lub przestrzeni dyskowej często mogą być tu nieproporcjonalne do uzyskiwanych korzyści.

Kolejną wadą laptopów Apple, tak samo, jak większości urządzeń tego producenta, jest ekskluzywność rozwiązań technicznych i brak możliwości modyfikacji. Kwestia ta może wydać się szczególnie irytująca, kiedy okaże się, że potrzebujemy wymienić zasilacz do naszego komputera. Na rynku, dostępnych jest bowiem mała ilość poprawnie działających zamienników. Naprawa uszkodzonego elementu również jest często niemożliwa, więc konsument zmuszony jest do zakupu nowego sprzętu, którego cena często bywa wysoka.

Zastanawiając się więc nad zakupem któregokolwiek laptopa Apple, warto pamiętać o najważniejszych wadach i zaletach tych sprzętów. Są to komputery, kompaktowe, a do tego działają całkiem szybko. Warto jednak pamiętać, że cena wyższych konfiguracji sprzętowych może być dość wysoka.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>