Nowy laptop Apple

Kto wymyślił laptop Apple?

Laptopy Apple to urządzenia znane ze swojej uniwersalności oraz kompaktowego formatu. Na ich sukces składa się jednak ciężka raca i wizje wielu osób. Historia tych produktów sięga bowiem lat 80. ubiegłego stulecia, a przez ten czas główna koncepcja cały czas ewoluowała. Aby odpowiedzieć więc na pytanie, kto wymyślił laptop Apple, najlepiej przybliżyć sylwetki poszczególnych osób, silnie związanych z marką.

Apple I przed laptopem znanym do dziś

Każdy projekt musi mieć gdzieś swój początek. Dla firmy Apple punktem wyjścia, dla wszystkich następnych produktów, był Apple Computer 1. Jego projektantem był Steve Wozniak, który wraz ze Steve’em Jobsem wypuścili produkt na rynek w 1976. roku. Nie był to oczywiście komputer przenośny w dzisiejszym rozumieniu, ale bez Apple I, znane dzisiaj laptopy mogłyby nigdy nie powstać.

Kto stał za ideą laptopa Apple?

Idea konstrukcji urządzenia kompaktowego była obecna w firmie na długo przed powstaniem pierwszego modelu laptopa. Jednym z głównych wizjonerów i propagatorów formy komputera mobilnego, był Jef Raskin. Jednak ze względu na zmiany w strukturze firmy, koncepcja mobilności komputerów Macintosh w 1984. roku sprowadzona została wyłącznie do zastosowania uchwytu, który umożliwiał wygodniejszy transport urządzenia.

Kto umożliwił rozwój urządzeń z rodziny laptopów Apple?

Pierwszym prawdziwie przenośnym rozwiązaniem firmy, był Macintosh Portable. Warto mieć w pamięci rok 1989, kiedy miał premierę pierwszy laptop Apple. Nie przyniósł on jednak gigantycznej rewolucji na rynku, a wszystko za sprawą tego, ile kosztował ten laptop Apple, a także jego problemów technicznych. Sytuacja zmieniła się jednak w 1990. roku, kiedy to ówczesny CEO firmy, John Sculley zaczął wprowadzać w życie swój nowy plan wypuszczenia na rynek coraz tańszych i lepszych laptopów. Tym sposobem do rąk użytkowników mogły trafić urządzenia z serii PowerBook, które już znaczenie bardziej przypominały dzisiejsze MacBooki.

Kto zadbał o jakość laptopów Apple?

Mówiąc o laptopach Apple, nie można jednak zapominać o nienagannym stylu, jaki sobą prezentują. Jednym z głównych propagatorów sprzedaży jakościowych produktów, był Steve Jobs, którego wizja ukształtowała to, czym jest dzisiaj laptop Apple. Najlepszym przykładem na to, jak duży miał on wpływ na estetykę produktów firmy, może być zmiana materiałów budowy komputera. Pierwsze modele pokryte były bowiem tworzywem sztucznym. Z czasem rozwiązanie to zamienione zostało na znacznie bardziej estetyczną jednolitą obudowę aluminiową. Właśnie dzięki tej wersji wykończenia możliwe było również uzyskanie kolorów laptopów Apple, takich jak rose gold, wykorzystując naturalne właściwości metalu i kontrast szczotkowanego oraz polerowanego aluminium.

Szukając więc odpowiedzi na pytanie, kto wymyślił laptop Apple, należy skupić się nie na jednej osobie, ale na grupie wizjonerów, którzy ukształtowali formę urządzenia znanego do dziś. Warto więc przywołać tu takie nazwiska jak Steve Wozniak, Jef Raskin, John Sculley oraz Steve Jobs.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>