praca na laptopie Acer

Jaki laptop do 2000 zł?

Laptop nie musi być drogi. Niektóre modele są dostępne już za mniej niż 2000 zł. Co ważniejsze, niższa cena nie musi koniecznie oznaczać słabych parametrów urządzenia. Oto krótki przegląd niektórych spośród dobrych laptopów w tej kategorii cenowej.

Acer Aspire 5552G

Aspire 5552G jest serią notebooków, które, jak na ten przedział cenowy, odznaczają się wyjątkowo dobrą jakością. Ekran ma przekątną 15,6 cala i rozdzielczość 1366 × 768. Laptop ma smukłą sylwetkę i kompaktowe kształty, dzięki czemu łatwo go przenosić. Procesory AMD sprawiają, że urządzenie to działa bez zarzutu. Zastosowano w nim szybką pamięć DDR3, dzięki której laptop szybciej wykonuje zadania. Dysk twardy SATA II ma pojemność 320 GB. Ponadto laptop wyposażony jest w układ graficzny ATI Mobility Radeon HD 5470. Karta sieciowa zgodna ze standardami 802.11 b/g/n zapewnia użytkownikowi dostęp do internetu w niemal każdym miejscu.

Dell Inspiron 15 3581

Ten laptop charakteryzuje się solidną konstrukcją o dużej wytrzymałości, a przy tym pozostaje stosunkowo lekki – jego waga nie przekracza 2 kg. Wyświetlacz o przekątnej 15,6 cala jest antyrefleksyjny, oczy użytkownika nie będą więc narażone na odbijające się od ekranu światło. Urządzenie wyposażone jest też w procesor Intel Core i3 siódmej generacji i kartę AMD Radeon 520 z 2 GB pamięci wideo. Posługiwać się tym laptopem można za pomocą wygodnej klawiatury wyspowej z wydzieloną sekcją numeryczną i multidotykowego touchpada.

Microsoft Surface Go

To urządzenie to hybryda. Kupując je, otrzymujemy dwa w jednym – komputer i tablet. Surface Go wyposażony jest w 10-calowy wyświetlacz dotykowy o rozdzielczości 1800 × 1200 pikseli. Laptop napędzany jest przez dwurdzeniowy procesor Pentium, ma 4 GB RAM i dysk SSD o pojemności 64 GB. Warto dodać, że jest to urządzenie mobilne w pełnym znaczeniu tego słowa. Dzięki temu, że wazy zaledwie 0,5 kg, można je łatwo przenosić z miejsca na miejsce. Da się z niego korzystać nawet tam, gdzie nie ma dostępu do gniazdka elektrycznego, ponieważ wbudowany akumulator zapewnia do 9 godzin działania.

Lenovo IdeaPad C340-14

To urządzenie jest hybrydą z 14-calowym dotykowym wyświetlaczem w formacie 16:9. 360-stopniowy zawias umożliwia postawienie laptopa w trybie namiotowym. Jest on napędzany przez chipset AMD Ryzen 3 3200U z układem graficznym AMD Radeon Vega 3. Posiada 8 GB RAM, które w razie potrzeby można rozszerzyć do 16 GB. Cała konstrukcja jest nieduża i waży zaledwie 1,65 kg, niestety również dysk SSD M.2 128 GB jest niewielki jak na dzisiejsze standardy.

Acer Aspire 3

Urządzenie wyposażone jest w dwa dyski – wolniejszy HDD 500 GB i zdecydowanie szybszy SDD o pojemności 256 GB. Do plusów należy też zaliczyć czytnik kart pamięci i możliwość rozbudowy RAM oraz dysków. Postarano się także przy układzie chłodzenia. Nie tylko jest on skuteczny, ale w dodatku cicho pracuje.

Jeśli chodzi o ekran, mamy tu do czynienia z 15,6-calową matrycą o rozdzielczości 1920 × 1080. Laptop działa ba procesorze Intel Core i3-8130U. Ma układ graficzny Intel UHD Graphics 620. Pamięci RAM jest 8 GB, ale dzięki jednemu slotowi można ją rozszerzyć do 20 GB.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>