komputer-do-grania-parametry-w-laptopie-gamingowym

Jaki komputer do gier? Jakie parametry są istotne w gamingowym laptopie?

Laptop do gier powinien być przede wszystkim szybki i wydajny, powinien posiadać dobry układ graficzny i odpowiedni procesor. A jak wybrać komputer do gier, żeby nie wydać majątku? Na co zwrócić szczególną uwagę i czym jeszcze powinien charakteryzować się dobry laptop gamingowym? Podpowiadamy.

Karta graficzna w laptopie do gier

Najważniejszym podzespołem laptopa do gier jest karta graficzna, w końcu to ona definiuje jakość rozgrywki, rozdzielczość czy liczbę klatek na sekundę. Dlatego im mocniejszy układ wybierzemy, tym bardziej komfortowo będzie nam się grało. Najlepszym wyborem będą modele wyposażone w układ graficzny NVIDIA GeForce GTX, który bez problemu udźwignie wszystkie najnowsze gry. Jednak wadą laptopów z takim układem jest ich cena, zazwyczaj kosztują około 5 tysięcy złotych. Osoby, które szukają czegoś tańszego, mogą wybrać karty takie jak: Radeon HD 8870M, 8790M, 8850M oraz GeForce 850M, 950M, 1040, które zapewniają nieco niższe osiągi, ale równie dobre parametry. Całkowitym minimum do uruchomienia nowych, wymagających gier są modele AMD Radeon HD 8750M czy NVIDIA GeForce GT 940M.

Laptop do gier a procesor

O możliwościach laptopa do gier decyduje również procesor. Tylko odpowiednio mocny układ będzie w stanie wykorzystać w pełni możliwości karty graficznej. Zatem co powinien posiadać procesor takiego komputera? Przede wszystkim musi posiadać co najmniej 4 rdzenie. Warto zwrócić uwagę na procesory firmy Intel, takie jak Core i5, Core i7 lub układy AMD najnowszej generacji, które oferują naprawdę niezłą wydajność. Warto również zwrócić uwagę na taktowanie. Wydajne procesory cechują się częstotliwością taktowania powyżej 2000 MHz w trybie bazowym.

Laptopy gamingowe – istotne parametry

Inne istotne parametry w laptopach do grania to pamięć RAM (absolutny minimum to 8 GB), dysk SSD oraz rozdzielczość ekranu. Warto decydować się na matryce Full HD o przekątnej co najmniej 17 cali. W końcu większy ekran, to wyższy komfort grania. Ponadto warto zwrócić uwagę na głośniki, które powinny generować dźwięk dobrej jakości oraz dodatki, takie jak czytnik linii papilarnych czy podświetlana klawiatura.
W laptopach gamingowych istotny jest również układ chłodzący, który jest niezbędny do zachowania stabilnej pracy urządzenia. Ze względu na ten element godne uwagi są laptopy Acer Predator, w których wentylatory mają specjalnie wyprofilowane łopatki, zapobiegające gromadzeniu się kurzu.

Jaki laptop do gier?

Wybór laptopa do gier zależy głównie od kwoty, jaką chcemy na niego przeznaczyć. Jak można się łatwo domyśleć, te posiadające najlepsze parametry są najdroższe. W dużym uogólnieniu, dobrym komputerem dla gracza będzie laptop MSI, na przykład GV62, a także komputery firmy Acer do gier. Jeśli chodzi o laptop do gier do 4000 złotych, to godny uwagi jest Dell Inspiron 15, MSI GL62 czy Acer Nitro 5, gdzie znajdziemy układ graficzny GeForce GTX 1050.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>