Gra na komputerze

Gry przeglądarkowe – w co warto grać?

Gier na przeglądarkę nie brakuje – często i chętnie z nich korzystamy, ponieważ mogą umilić nam czas i zażyć nieco darmowej rozrywki. W co jednak warto zagrać? Na co zwracać uwagę? Które gry były ostatnio najpopularniejsze?

Czy warto grać w gry przeglądarkowe?

Dlaczego nie? Dla wielu osób, gry przeglądarkowe są sposobem na zabicie czasu, często potrafią też na tyle mocno wciągnąć, że chętnie do nich wracamy, a co istotne, w większości przypadków są po prostu… darmowe. Nie wymaga się więc kupowania gier, ich instalowania na komputerze i tak dalej. Wystarczy mieć dostęp do internetu, przeglądarkę i koniec. Warto też pamiętać, że gier na przeglądarkę jest wiele i mogą być różne: strategiczne, ekonomiczne, przygodowe, RPG, a nawet edukacyjne. Inny plus? Możliwość grania z innymi ludźmi, często z całego świata! W co jednak warto grać? Tutaj już kwestia tego, co nam odpowiada i się podoba.

Jakie przeglądarkowe gry strategiczne?

Gry strategiczne wyróżniają się tym, że grając w nie, trzeba dokładnie planować każdy swój ruch i działanie, a także myśleć z dużym wyprzedzeniem. Do popularnych rozgrywek tego typu można zaliczyć choćby Plemiona i ich kontynuację, jaką jest Tribal Wars 2. To wciąż popularne gry, w których tworzymy wioskę i z często tocząc boje z innymi plemionami.

Można do tej grupy zaliczyć także Total Battle, w której rozbudowujemy własne imperium, walcząc z innymi graczami w czasie rzeczywistym. A może coś w bardziej książkowym klimacie? Warto tutaj wymienić Games of Thrones: Winter is Coming, czyli połączenie strategii z RPG i oparta na licencji z serii R. R. Martina. Dużą popularnością cieszy się także gra Elvenar, która została osadzona w świecie fantasy, a my wcielamy się w elfy lub ludzi i tworzymy własne miasto.

Jaka przeglądarkowa gra ekonomiczna?

Gry ekonomiczne nie mają zbyt rozbudowanej akcji, skupiają się na umiejętnościach planowania, najczęściej oparte na rozwoju i budowie, przez co dość blisko są powiązane z grami strategicznymi. Warto tu wymienić choćby takie tytuły jak FarmVille (rozwój wsi), The Settlers Online (tworzenie własnego królestwa) czy Rail Nation (biznes na pociągach). Oprócz tych można wymienić jeszcze wiele innych tytułów, w tym grę ekonomiczno-strategiczną jak Islandoom (stajemy się dowódcami niezamieszkanej wyspy). Ciekawą opcją jest także CargoTycoon, która opiera się na tym, że jako przedsiębiorcy musimy zadbać o swój biznes i postarać się go rozbudować.

Chłopak grający na komputerze

Jakie przeglądarkowe gry RPG?

RPG czy też MMORPG to jeden z najpopularniejszych gatunków rozgrywek także online. Oparty jest na rozgrywce fabularnej, to znaczy, że dostajemy konkretne zadania do wykonania, wrogów do pokonania czy możliwość zdobycia lepszego ekwipunku. Do tego typu gier można zaliczyć takie tytuły jak Kraina Wikingów, gdzie wcielamy się w dzielnego wojownika w czasach średniowiecznych. Ciekawa może być także gra o nazwie Operation-X. Brzmi tajemniczo? A i owszem, jako że wcielamy się w supertajnego agenta i wypełniamy szalone i niebezpieczne misje.

Jeżeli jesteśmy miłośnikami Dzikiego Zachodu, idealna będzie gra The West, a jeżeli wolimy klimaty postapokalipsy, to Łowcy Zombie będą czymś idealnym. Ciekawym tytułem jest także League of Angels, która jest grą MMMORPG posiadającą elementy strategii. Wciel się w człowieka, który walczy ramię w ramię z aniołami w walce ze złem. Warto także zapoznać się z The Pride of Taern, gdzie można wybrać różne typu postaci, wykonywać zadania, zbierać surowce i ekwipunek i rzecz jasna – toczyć walki z innymi graczami.

Gry przeglądarkowe – w co warto grać?

Ponieważ wybór gier przeglądarkowych jest naprawdę szeroki, ciężko jest wybrać kilka tych najlepszych, bo takich tak naprawdę nie ma. Każda gra może oferować nam nieco inny typ rozrywki, osadzony w innym świecie i wymagający od nas innych działań – to sprawia, że tak naprawdę każdy może wybrać taką grę, jaka będzie mu odpowiadała.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>