program-do-odtwarzania-dvd-top-5

TOP 5: program do odtwarzania DVD

W sieci możemy znaleźć mnóstwo programów do odtwarzania DVD, również tych darmowych. Na które z nich warto zwrócić uwagę? Jak wybrać program do odtwarzania filmów na komputerze? Sprawdź TOP 5 programów do odtwarzania DVD, które w zupełności wystarczają do użytku domowego.

1. ALLPlayer – najlepszy odtwarzacz DVD

Wśród najczęściej pobieranych programów do oglądania filmów czy seriali znajduje się polski odtwarzacz multimedialny ALLPlayer. Ten program dostępny jest na platformę Windows oraz platformy mobilne, takie jak Android, iPad czy iPhone. A czym charakteryzuje się ten odtwarzacz DVD? Przede wszystkim najwyższą jakością odtwarzanej muzyki oraz obsługą wszystkich niezbędnych kodeków audio i wideo. AllPlayer posiada również opcję automatycznego pobierania napisów do filmów z ogólnodostępnych portali internetowych, a także wbudowaną platformę VOD, dzięki której można zobaczyć wiele polskich filmów zupełnie za darmo. Warta uwagi jest również aplikacja mobilna ALLPlayer Pilot, która umożliwia zarządzanie programem przy pomocy smartfona.

2. VLC media player

Dużą popularnością cieszy się również odtwarzacz audio i video VLC media player. Ten program posiada wiele dodatkowych funkcji, które spodobają się nawet najbardziej wymagającym widzom. VLC media player odtwarza nie tylko płyty DVD, ale również Blu-ray oraz strumienie internetowe. Ponadto obsługuję większość niezbędnych kodeków do oglądania filmów oraz słuchania muzyki. Co ważne, mimo że producent systematycznie udostępnia nowe aktualizacje tego programu, to nie obciąża on nadto pamięci komputera.

3. PowerDVD — program do odtwarzania filmów

PowerDVD to popularny odtwarzacz filmów dla systemów Microsoft Windows i Turbolinux. Ten program bezproblemowo radzi sobie z wszystkimi popularnymi formatami plików, obsługuje również Blu-ray oraz Blu-ray 3D. Jedną z funkcji dodatkowych tego odtwarzacza jest możliwość skalowania obrazu do wyższej rozdzielczości, co jest możliwe dzięki TrueTheater HD. Program daje również możliwość konwertowania filmów 2D do 3D. Co jeszcze warto wiedzieć o PowerDVD? Ten odtwarzacz filmów, świetnie radzi sobie także z materiałami zlokalizowanymi w sieci. Obsługuje YT, Facebook czy Flickr, nie ma również problemu z wyświetlaniem obrazu w rozdzielczości 4K.

4. AVS Media Player

Jednym z darmowych i prostych programów do odtwarzania DVD jest AVS Media Player. Skupia się on głównie na odtwarzaniu płyt, dlatego nie posiada zbyt wielu funkcji dodatkowych. Program ten obsługuje praktycznie wszystkie popularne formaty wideo, nie ma tu również problemu z napisami w filmach. Co ważne, w przypadku tego programu producent również dba o regularne aktualizacje, dzięki czemu na bieżąco eliminowane są błędy zgłaszane przez użytkowników.

5. WinDVD Pro – znakomity program do odtwarzania DVD

WinDVD Pro to nowa wersja popularnego odtwarzacza filmów na płytach DVD i Blu-ray. Ten program oferuje doskonałą jakość obrazu oraz dźwięku. Ponadto charakteryzuje się prostym i przejrzystym interfejsem, który skupia w sobie najważniejsze funkcje tego programu. Do dodatkowych opcji tego odtwarzacza należy m.in. redukcja wstrząsów czy zwiększanie liczby klatek na sekundę. Co więcej, w 11 wersji WinDVD Pro istnieje także możliwość odtwarzania płyt w formatach Blu-ray 3D i BDXL.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>