Student pracujący na komputerze

Jaki laptop dla studenta? 4 polecanych

Laptop dla studenta to temat, który można by ciągnąć w nieskończoność. Zapewne każdy, kto słyszy pytanie, jaki komputer powinien mieć student, zapewne od razu nasuwa się odpowiedź, że tani oraz nieskomplikowany. To oczywiście główne czynniki, jednak oprócz ceny, trzeba mieć również na uwadze własne potrzeby, wymagania i oczekiwania, względem którego laptopa będzie się używać. Dlatego w poniższym artykule podpowiadamy, jakie laptopy będą najlepsze dla studentów.

  1. ACER Aspire 5
  2. ASUS VivoBook
  3. LENOVO Yoga520 – 14IKB
  4. HUAWEI Matebook X

1. Acer Aspire 5

To jeden z ciekawszych multimedialnych laptopów do codziennej pracy. Cena oscyluje w granicach 2200 zł do 2500 zł i jest jednym z bardziej opłacalnych wyborów w tym przedziale cenowym. Nie można przejść obojętnie obok obudowy wykonanej z czarnego i matowego tworzywa sztucznego, z aluminiowymi akcentami. Ten model laptopa posiada procesor Intel Core i3-7100, 4 GB pamięci RAM z możliwością jej rozbudowania do maksymalnie 20 GB. Posiada również matową matrycę z rozdzielczością 1920 × 1080 pikseli. Wyposażony jest dodatkowo w dedykowany układ graficzny NVIDIA GeForce 940 MX, z pamięcią typu GDDR5 co będzie umożliwiało gry na mniej wymagających tytułach. Jest to dosyć duży laptop, z ekranem o przekątnej 17,3′. Jest to o tyle nietypowe, gdyż takie parametry w takim przedziale cenowym, bardzo rzadko się zdarzają, Jest komputer stworzony dla wszelkich multimediów.

2. ASUS VivoBook

To kolejny przykład jednego z najtańszych multimedialnych notebooków. Kosztuje nieco ponad 2500 zł i spełnia wszystkie wymogi solidnego oraz wydajnego laptopa. Posiada procesor Intel Core oraz matowy ekran o rozdzielczości Full HD. Wyposażony jest w dodatkowe złącza M.2 dla drugiego dysku, który można dokupić oddzielnie. Ten komputer posiada także preinstalowany system, co dla niektórych będzie zaletą a dla niektórych wadą. Seria AUSUS VivoBook charakteryzuje się smukłym wzornictwem, odznaczające się delikatnie wyoblonymi powierzchniami. Laptop posiada również większe głośniki i pudła rezonansowe, które dzięki dopracowanemu oprogramowaniu dostarczają wysokiej jakości dźwięku. Jest to zatem idealny komputer zarówno do pracy, tworzenia tekstów, jak również zapewniający rozrywkę podczas oglądania filmów czy słuchania muzyki.

3. LENOVO Yoga520 – 14IKB

Jest to urządzenie konwertowane, którego sercem jest niskonapięciowy procesor Intel Kaby Lake- U. Posiada on procesy Intel Core i3, Core i5 oraz Core i7, które wspierane są przez maksymalną pamięć urządzenia 16 GB RAM. Komputer wyposażony jest w dwa dyski jeden talerzowy o pojemności 1 TB i dodatkowego, którego pamięć osiąga rozmiary do 512 GB. Jego pierwszym, zauważalnym atutem jest błyszczący i dotykowy ekran o przekątnej 14,1′ i rozdzielczości 1920 × 1080 pikseli. To jedna z najbardziej podstawowych i najtańszych konfiguracji. Laptopy z tej kategorii nie kosztują więcej niż 2 700 zł.

4. HUAWEI Matebook X

Jest to idealny laptop dla tych, którzy szukają dobrego komputera do tworzenia tekstów i pisania dokumentów. Dzięki matrycy o proporcjach 3:2, ultrabook staje się jeszcze bardziej użyteczny dzięki dodatkowej przestrzeni roboczej. To w efekcie daje jeszcze większy komfort użytkowania. Można go bez problemu zabrać na uczelnię w celu sporządzania notatek, ponieważ zainstalowane w urządzeniu wentylatory chodzą cicho, a praca komputera jest bezgłośna. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu pasywnego systemu chłodzenia.

To tylko przykładowe komputery, które powinny spełniać oczekiwania studentów. Można wyjść również poza ten zakres, ale w tym celu, należy określić własne potrzeby, oczekiwania względem szukanego komputera oraz możliwości finansowe. Każdy student musi się zastanowić czy laptop będzie służył bardziej do pisania prac, teksów i dokumentów czy raczej jako źródło rozrywki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>