Pomoc Instagrama

Jak usunąć Instagrama? Jak dezaktywować konto na Instagramie?

Instagram jest popularną platformą społecznościową, która umożliwia publikację zdjęć, filmów czy reklamę swojej firmy. Jednak natłok pojawiających się treści może stać się nużący dla jej użytkowników. Co wtedy robić? Czy można trwale usunąć konto na Instagramie?

Dezaktywacja konta na Instagramie

Jeśli masz wątpliwości, czy chcesz korzystać z Instagrama, czy nie, nie musisz od razu usuwać konta. Istnieje możliwość jego tymczasowego wyłączenia. Co to da? Twój profil, a co za tym idzie – zdjęcia, komentarze i polubienia staną się niewidoczne dla innych. Jednak wszystkie dane dalej będą zapisane, w każdym momencie będziesz mógł je przywrócić. Jeśli więc nie jesteś jeszcze gotowy na ten ostateczny krok, dezaktywacja może być idealnym rozwiązaniem.

Jak to zrobić? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że nie uda Ci się przeprowadzić tego procesu w aplikacji mobilnej. Konieczne jest skorzystanie z komputera lub przeglądarki w Twoim smartfonie.

Musisz zalogować się na stronie instagram.com, tak samo, jak w aplikacji. Następnie trzeba kliknąć ikonę „człowieka” znajdującą się w prawym górnym roku. Dzięki temu będziesz mógł przejść do sekcji „edytuj profil”.

Na dole pojawi się opcja „tymczasowe wyłączenie konto”, którą musisz kliknąć. Zanim jednak będziesz mógł je dezaktywować, musisz podać powód swojej decyzji, wybierając jedną z dostępnych odpowiedzi. Ponadto przed tymczasowym wyłączeniem profilu konieczne będzie ponowne podanie hasła.

Instagram

Trwałe usuwanie konta na Instagramie

Trwałe usunięcie konta na Instagramie będzie poważniejsze w skutkach – stracisz swoje zdjęcia, filmy, komentarze, polubienia i znajomości. Ponadto nie będzie możliwe zarejestrowanie się ponownie przy użyciu tej samej nazwy użytkownika.

Jeśli jesteś zdecydowany, zapoznaj się z naszymi wskazówkami. Tak jak w poprzednim przypadku, musisz skorzystać z przeglądarkowej wersji Instagrama, ponieważ opcji tej nie ma w aplikacji. W tym celu musisz przejść na stronę www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent, która na początku będzie wymagała od Ciebie zalogowania się do profilu.

Następnie wybierz jedną z rozwijanych opcji przy pytaniu „Dlaczego chcesz usunąć konto?”. Gdy to zrobisz, zostaniesz poproszony o podanie hasła. Następnie kliknij „Trwale usuń moje konto”.

Pamiętaj, że jeśli to zrobisz, niemożliwym będzie już jego przywrócenie. Jeśli właśnie napadły Cię wątpliwości, do wróć do pierwszego punktu, w którym piszemy, jak dezaktywować konto.

Usuwanie konta na Instagramie bez hasła – czy możliwe?

Nie pamiętasz swojego hasła na Instagramie? Mamy złą wiadomość – bez tego nie usuniesz konta. Nie pomoże również napisanie do obsługi platformy, gdyż jej pracownicy nie mają możliwości zrobienia tego za Ciebie.

Możesz natomiast skorzystać z opcji odzyskiwania hasła. Resetuje się je przy użyciu adresu e-mail, numeru telefonu lub konta na Facebooku.

Pamiętaj też, że jeśli aktywowałeś opcję weryfikacji dwuskładnikowej, będziesz musiał podać kod aktywacyjny wysłany na podany numer telefonu. Możesz również skorzystać z kodów zapasowych, które dostałeś w momencie włączenia tej funkcji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>